Wędkarze ratują tonącego łosia

13 sierpnia para mężczyzn z Ontario łowiących ryby z łodzi uratowała łosia, który walczył o utrzymanie głowy nad wodami jeziora Superior.

Steve Morin z Wawa powiedział, że on i jego przyjaciel zauważyli łosia pływającego daleko od brzegu, gdy łowili w pobliżu.„Powiedziałem: zatrzymajmy się, spójrzmy,” przypomniał Morin dla CTV News. „Patrzyliśmy na niego, a on po prostu pływał w kółko i od czasu do czasu zanurzał się”. Morin, jest doświadczonym łowca łosi i przewodnikiem, powiedział, że postanowił pomóc zwierzęciu wrócić na brzeg.

„Normalnie, kiedy zbliżasz się do takiego zwierzęcia, będzie ono próbowało uciec od ciebie, unikać ciebie i pójdzie prosto w stronę lądu” – powiedział Morin.

„Więc po prostu krążyło by w kółko, a potem w końcu utonęło. Powiedziałem mojemu kumplowi„ musimy coś zrobić ”. Powiedziałem tylko „zatrzymaj się obok niego, spróbuję go złapać”. Morin odholował łosia około 300 metrów do brzegu. „Wciąż było to dość trudne, ponieważ jest dużym zwierzęciem, waży od 272 do 317 kilogramów i wiesz, to rodzaj walki i nie wiesz, co się stanie. Ma na sobie duże poroże, może użyć tego jako broni, jeśli zajdzie taka potrzeba, więc musisz być ostrożny – powiedział.

Benoit powiedział, że łoś wydawał się mieć problemy zdrowotne, które prawdopodobnie wpływały na jego zdolność poruszania się po wodzie.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: upi.com

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x