Rzadkie stworzenia morskie o wartości 50 000 funtów

Niezwykłe zdjęcia i filmy pokazują rzadkie obserwacje tysięcy dziwacznych i cennych stworzeń morskich wyrzuconych na plażę.

Martyn Green i jego rodzina z New Brighton spędzili weekend w pobliżu Caernarfon w północnej Walii, kiedy natknęli się na coś, co wyglądało na duży kawałek drewna wyrzuconego przez morze. Do kłody przyczepione były tysiące mackowych stworzeń w muszlach, które według Martyn nie przypominają niczego, co widział wcześniej. Powiedział: „Moja żona Gemma, znalazła to. Szliśmy plażą i zadzwoniła do nas i powiedziała “wróć, spójrz na to”. Poszliśmy, popatrzyliśmy i wyglądało to na coś nie z tego świata.”

Martyn, 47 lat, powiedział, że jego syn Daniel szukał w Google odpowiedzi i wkrótce zdali sobie sprawę, że zdumiewające stworzenia to trzonkowce (Goose barnacle), rzadki okaz uważany za przysmak, szczególnie w Portugalii i Hiszpanii, gdzie są znane jako “perły” (percebes).

 „Okazuje się, że są to jedne z najdroższych stworzeń morskich, jakie można kupić. Patrząc w Google, około 25 funtów (~ 122 PLN) za każdego, a było ich prawdopodobnie około 2000”.

Martyn, który prowadzi agencję marketingową, powiedział, że nie chce ujawniać dokładnej lokalizacji nieziemskiego widoku, aby uniknąć gromadzenia się turystów na miejsce zdarzenia.

Obawy Martyna nie są bezpodstawne, ponieważ pojawiły się doniesienia o rybakach w Galicji, północno-wschodniej Hiszpanii, którzy ryzykowali śmiercią, aby odłowić te stworzenia. Przy cenach sięgających 360 euro za kilogram, skorupiaki są lukratywnym znaleziskiem, pomimo ich ohydnego wyglądu.

Źródło: mirror.co.uk | Zdjęcia: Martyn Green / Liverpool Echo

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x