Pantera schwytana 14 godzin po ucieczce z ogrodu zoologicznego

Władze w zoo w Malezji poinformowały, że zagrożona wyginięciem pantera, która uciekła z wybiegu, został schwytany po około 14 godzinach przebywania na wolności.

Park dzikiej przyrody Lok Kawi, zoo w Putatan zarządzany przez Departament Dzikich Zwierząt Sabah, poinformował, że pantera mglista, zagrożony gatunek pochodzący z Azji Południowo-Wschodniej, w nieznany sposób “pokonał” ogrodzenie z siatki otaczającej jego wybieg około 6:15 w niedzielę.

Pantera została zauważona, ukrywając się w gęstym listowiu na terenie parku około godziny 7:15, ale opiekunowie zwierząt nie byli w stanie jej złapać. Departament dzikiej przyrody wydał ostrzeżenia do pobliskich wiosek Kampung Lok Kawi Baru, Kampung Tombovo i Kamping Maang, aby ostrzec mieszkańców przed potencjalnie niebezpieczną ucieczką zwierzęcia. Pantera został ponownie zauważony na terenie ogrodu zoologicznego w niedzielę wieczorem i został schwytany około 20:45. Stwierdzono, że duży kot był w dobrym stanie i uważa się, że nie spowodował żadnych obrażeń u ludzi podczas swojej ucieczki – poinformowały władze zoo.

Sposób ucieczka jest nadal badany.

 

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Photo by PublicDomainPictures/Pixabay.com

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x