Thai Airways restaurację o tematyce lotniczej

Ponad 100 gości spragnionych posiłków na pokładzie samolotu po miesiącach ograniczeń podróży przybyło w czwartek (03.09) do biur Thai Airways International, aby wypróbować nową restaurację typu pop-up i przypomnieć sobie zapomniane smaki posiłków na pokładzie.

Narodowy przewoźnik, który od miesięcy uziemiał większość swoich samolotów, przekształcił kafeterię swojej siedziby w Bangkoku w restaurację o tematyce lotniczej i otworzył ją dla klientów.

„Zjadłem dużo” – powiedział 36-letni Pirachat Pengthongworrapetch, który dowiedział się o restauracji online. „Tu jest lepiej niż w powietrzu, ponieważ jest gotowane na zamówienie”.

Tajlandia wstrzymała loty komercyjne, aby spróbować zapobiec infekcjom koronawirusem.

Goście nadal mogą spotkać się z personelem pokładowym, który wita ich w pełnym mundurze, gdy wchodzą do restauracji. Miejsce jest ozdobione częściami samolotu i siedzeniami, aby nadać mu autentyczny charakter samolotu. „Części zamienne do silników, okien i łopatek wentylatorów były używane jako meble” – powiedział Reuterowi Varangkana Luerojvong, dyrektor zarządzający Thai Airways Catering.

Każda dekoracja ma dołączony kod QR, dzięki czemu odwiedzający mogą sprawdzić informacje o częściach. Diner Kanta Akanitprachai, lat 50, spodobał się pomysł posiłku w samolocie bez konieczności kupowania biletu lotniczego. „Lubię posiłki w samolocie Thai Airways, ale mamy je tylko podczas lotu” – powiedział Kanta. „Dziś mamy to tutaj, to dobrze, bo chcemy jeść”. Varangkana powiedział, że restauracja, która serwuje około 2000 posiłków dziennie, była sposobem na odzyskanie utraconych dochodów podczas pandemii koronawirusa i istnieją plany, aby inne biura Thai Airways przekształcić w podobne doznania kulinarne.

Szefowie kuchni i personel pokładowy linii lotniczej, która w maju złożyła wniosek o ochronę przed bankructwem, byli w dobrych nastrojach. Japoński szef kuchni Jun Uenishi powiedział, że doświadczenie było inne, ponieważ był to jego pierwszy kontakt z klientami. Tajski sąd upadłościowy zadecyduje 14 września, czy linia lotnicza będzie mogła kontynuować swoje propozycje restrukturyzacji.

Źródło: torontosun.com | Zdjęcia: CHALINEE THIRASUPA / REUTERS

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x