Samurajskie pokrowce na maseczki

Podczas pandemii temat noszenia masek mógł stać się sprawą podziałów, ale patrząc wstecz w annałach czasu, ujawnia się grupa ludzi, którzy niezachwianie wspierali zakrywanie twarzy: samurajscy wojownicy z okresu Sengoku (1467-1568).

Nazywana także „Okresem Walczących Królestw”, ta epoka w historii była znana z bitew samurajskich, gdy różni watażkowie i klany walczyli o kontrolę nad Japonią. Nakrycia twarzy na polu bitwy były wtedy cięższe, gorętsze i znacznie trudniejsze do oddychania niż te, których używamy dzisiaj na ulicach, ale były równie istotne dla zachowania życia. W tamtych czasach antymaseczkowcą groziło niebezpieczeństwo odniesienia poważnych obrażeń lub śmierci od strzały lub miecza, podczas bitwy.

Więc kogo lepszego możesz mieć przy sobie podczas pandemii niż samurajskiego wojownika, kto wie, jak to jest nosić maskę znacznie cięższą od własnej? Taka jest teoria stojąca za nowymi osłonami masek firmy UM Succeed z Shibuyi.

Dostępne są trzy projekty, a każdy z nich przedstawia przerażającą zbroję na twarzy samuraja. Wykonane z tego samego rodzaju tworzywa sztucznego, co w Japonii przezroczyste teczki papierowe, osłona zostały zaprojektowane tak, aby idealnie pasowały do ​​masek na twarz, a wymiary wewnętrzne wynoszą 19,5 centymetra x 11 centymetrów .

W cenie 440 jenów (~ 15 PLN) za sztukę trafiły do ​​sprzedaży od 7 września i obecnie można je kupić online.

Osłony masek są przeznaczone do przechowywania masek, gdy trzeba je tymczasowo zdjąć podczas posiłków w kawiarniach i restauracjach, ponieważ oszczędzają one konieczności umieszczania ich na stole, co może stanowić zagrożenie koronawirusem. Te osłony masek samurajów są również drukowane lakierem zawierającym środek przeciwbakteryjny, więc możesz być pewien, że twój wojownik będzie ciężko pracował, aby chronić ciebie i twoją maskę przed zarazkami i wirusami.

Jest do czego się przyzwyczaić w tej nowej normalności, pod którą żyje nam koronawirus, ale te osłony masek samurajskich pomagają trochę zmniejszyć obciążenie i wywołać uśmiech na naszych twarzach w niespokojnych chwilach.

Źródło: PR Times  | Zdjęcia: PR Times, Yahoo Japan/戦国・城めぐりグッズの46 Store

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x