1900 dolarów stypendiów “za nic nie robienie”

Uniwersytet w Niemczech oferuje „granty bezczynności” Niemcom, którzy chcą powstrzymać się od aktywności w ramach badań poświęconych zrównoważonemu rozwojowi.

Akademia Sztuk Pięknych w Hamburgu poinformowała ze trzy osoby otrzymają dotację na „nic nie robienie” i zostanie im wypłacone $ 1900 (~7071 PLN) za zaangażowanie się w formie określonej jako „aktywne bezczynności”.

Szkoła stwierdziła, że ​​kandydaci mają swobodę wyboru własnej formy bezczynności a grupa wykładowców wybierze trzy najlepsze propozycje. „Nie robienie niczego nie jest łatwe” – powiedział Guardianowi Friedrich von Borries, architekt i teoretyk projektowania, który zaprojektował program. „Chcemy skupić się na aktywnej nieaktywności. Jeśli mówisz, że nie zamierzasz chodzić przez tydzień, to robi wrażenie. Jeśli zaproponujesz, że nie zamierzasz się ruszać lub myśleć, może być jeszcze lepiej”. Von Borries powiedział, że długość okres bezczynności zależy do wnioskodawcy. „Jeśli mówisz, że nie idziesz spać, możesz to zrobić tylko przez kilka dni” – powiedział Von Borries. „Ale jeśli powiesz, że nie zamierzasz robić zakupów, to możesz wytrzymać znacznie dłużej”.

Szkoła podała, że ​​pieniądze z grantu zostaną przekazane, gdy wybrani kandydaci przedstawią swoje doświadczenia w połowie stycznia (2021). Von Borries powiedział, że uczestnicy, którzy złożą swoje raporty, otrzymają wynagrodzenie bez względu na to, czy ich próba bezczynności zakończyła się sukcesem. Wszystkie nadesłane zgłoszenia będą częścią wystawy Szkoła niekonsekwencji: w kierunku lepszego życia, zaplanowanej na listopad 2021. Wystawa będzie odpowiedzią na pytanie: „Przed czym mogę się powstrzymać, aby moje życie miało mniej negatywnych skutków dla życia innych?”.

Von Borries powiedział, że chodzi o zbadanie związku między sposobem, w jaki społeczeństwo zachęca się do zrównoważonego rozwoju, a tym, jak społeczeństwo ceni sukces materialny. „Ten program stypendialny nie jest żartem, ale eksperymentem z poważnymi intencjami – jak obrócić do góry nogami społeczeństwo zbudowane wokół osiągnięć i sukcesu?” Powiedział Von Borries.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Photo by Wokandapix/Pixabay

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x