Przyszedł i przyznał się, że strzelał

Policja nie jest pewna, czy osoba, która przyznaje się do odpowiedzialności, jest prawdziwym bandytą, czy tylko podstawionym facetem .

Około 21:15 52-letni Maehara spacerował w pobliżu swojego domu w mieście Iwakuni w prefekturze Yamaguchi, około 700 metrów na południe od stacji Waki, kiedy napastnik otworzył ogień, strzelając wielokrotnie do Maehare. Dlaczego Maehara został postrzelony, nie jest obecnie tak jasne ale prawdopodobnie wynika to z jego wysokiej rangi porucznika w syndykacie przestępczym Yamaguchi-gumi yakuzy z prefektury Hyogo, uznanym przez japońskie organy ścigania za „niebezpieczną organizację przestępczą”.

Po strzelaninie bandyta uciekł z miejsca zbrodni, a Maehara był w stanie, utykając dotrzeć przed swój dom, gdzie upadł przed drzwiami wejściowymi. Został znaleziony przez członka rodziny, który wezwał ratowników medycznych. Maehara został przewieziony do szpitala i poddany leczeniu z powodu trzech ran postrzałowych, które dostał w brzuch. Spowodowało to uszkodzenie jego tętnic i złamania kości. Był przytomny podczas jazdy karetką, a jego obrażenia, choć poważne, nie zagrażają życiu.

Przeszukanie miejsca zbrodni wykazało brak broni palnej, ale dwa dni później, nieco po 10:30 w poniedziałek rano, samotny mężczyzna wszedł na posterunek policji w Iwakuni i powiedział: „Przyszedłem w związku z incydentem z panem Maeharą”.

Mężczyzna, który szacuje się że miał około trzydzieści lat, nosił torbę z pustym rewolwerem, został natychmiast aresztowany za naruszenie japońskiej ustawy o kontroli broni palnej i mieczy, na mocy której zasadniczo jedyną broń palną którą mogą posiadać prywatni obywatele są karabiny myśliwskie. Nawet wtedy tylko z obszernym przeszkoleniem w zakresie bezpieczeństwa i wymaganiami licencyjnymi. Jednak domniemane przyznanie się mężczyzny do winy nie oznacza, że sprawa zostanie zamknięta, ponieważ śledczy uważają, że może być podstawionym facetem do aresztowania, który bierze winę za kogoś innego z konkurencyjnej grupy yakuzy. Obecnie prowadzone są ustalania, kto właściwie pociągnął za spust i strzelał do Maeharę.

Źródło: Livedoor News/Abema Times via Jin, Chugoku Shimbun Digital | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x