Przez brak maseczki wysadzili go z samolotu

W Japonii od dziesięcioleci ludzie noszą maski publicznie, aby zmagać się z przeziębieniami i katarem siennym, więc pomysł noszenia takiej maski, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, nie spotkał się z tak dużym oporem. Przykład: w sobotę prawie każdy pasażer na pokładzie samolotu Hokkaido Air System, który przygotowywał się do startu z lotniska Okushiri w prefekturze Hokkaido, nosił maskę . Ale „prawie każdy” to po prostu inny sposób na powiedzenie „nie każdy” i chociaż 21 z 22 pasażerów nie miało problemów z zapięciem pasów, przywróceniem siedzeń do pozycji wyprostowanej i założeniem maski przed startem, jeden mężczyzna nie miał maski. Personel pokładowy podszedł do niego i poprosił, aby założył maskę, aby zmniejszyć ryzyko infekcji u wszystkich na pokładzie, ale mężczyzna odmówił. Załoga mówi, że wielokrotnie pytali mężczyznę, dlaczego nie chce nosić maski, ale odmówił udzielenia im jakichkolwiek wyjaśnień .

Jak więc zakończył się impas? Mężczyzna został wyjęty z samolotu i pozostawiony, ponieważ wystartował bez niego .

Incydent spowodował opóźnienie lotu o 30 minut i chociaż leciał do Hakodate, również na Hokkaido, warto zauważyć, że Okushiri, gdzie pozostawiono mężczyznę bez maski, jest wyspą słabo zaludnioną, więc nie jest tak, że mógł po prostu złap autobus.

Po incydencie mężczyzna powiedział publicznemu nadawcy NHK, że powodem, dla którego nie chciał nosić maski, było to, że wcześniej noszenie jej spowodowało wysypkę na skórze na twarzy, a także twierdzi, że zapytano go tylko raz, dlaczego nie chciał założyć maski. Jeśli chodzi o to, dlaczego nie odpowiedział na pytanie personelu pokładowego, powiedział: „Nie chciałem rozmawiać o mojej chorobie przy innych pasażerach”.

Ta wymówka jest trochę dziwna, ponieważ wysypka wywołana maską nie jest tym, co większość ludzi nazwałaby „chorobą”, ani nie jest to stan zaraźliwy. Wiesz jednak, co to jest choroba zaraźliwa? COVID-19, więc trochę trudno uwierzyć, że ktoś z uzasadnioną chorobą skóry wolałby być postrzegany jako osoba z nonszalanckim podejściem do możliwej transmisji koronawirusa. Dalsze stwierdzenie mężczyzny: „Nie mam obowiązku noszenia maski” również nie pomaga w usprawiedliwieniu jego rzekomej wysypki skórnej.

Po tym incydencie Hokkaido Air System (spółka zależna Japan Airlines) wydał oświadczenie wyjaśniające, że nie usunęli mężczyzny specjalnie dlatego, że nie nosił maski, ale ponieważ jego odmowa komunikowania się z załogą lotniczą powodowała zakłócenia oraz potencjalnie niebezpieczne środowisko w samolocie.

Źródło: NHK News Web via Jin | Zdjęcia: Photo by Gary Lopater on Unsplash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x