Kuliste akwarium do walki z koronawirusem

W barze w ekskluzywnej dzielnicy Ginza w Tokio zainstalowano ekrany przypominające kuliste akwaria zaprojektowane w celu ochrony przed przenoszeniem koronawirusa, mają na celu zwabienie klientów obawiających się zagrożeń związanym z COVID-19.

Bar Jazz Lounge En Counter został ponownie otwarty pod koniec czerwca, zamyknięty na kilka tygodni po ogłoszeniu przez rząd ogólnokrajowego stanu wyjątkowego w kwietniu. Jednak ze spadkiem przychodów o 70% do 80% w porównaniu z poziomem sprzed pandemii, bar zdecydował się zintensyfikować wysiłki, aby klienci czuli się bezpieczniej.

„Jeśli nie podejmiemy zdecydowanych kroków, nie będziemy odpowiadać na prośby klientów. Nie odwiedziliby nas, ponieważ się martwią ”- powiedział menedżer Katsutoshi Iwazaki.

Stożkowe, przezroczyste ekrany akrylowe – które zostały pokazane Reuterowi przez pracowników baru podczas niedawnej wizyty – zwisają z sufitu i otaczają głowę i ramiona klientów, stanowiąc barierę między nimi a innymi pijącymi, a także kelnerami. Pracownicy powiedzieli, że oni też czuli się lepiej chronieni.

„Nie mogę bezpiecznie rozmawiać z nimi (klientami), jeśli istnieje ryzyko infekcji kropelkowej. Ale czuję się teraz bardzo bezpiecznie dzięki temu rozwiązaniu ”- powiedział 27-letni pracownik Mako Aoki.

Źródło: torontosun.com | Zdjęcia: ISSEI KATO / REUTERS

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x