Zmiana nazwy „skrzydełka z kurczaka bez kości”

Apel mężczyzny z Nebraski do rady miejskiej Lincoln rozchodzi się w sieci po tym, jak z pasją przedstawił argumenty za tym, by restauracje i sklepy w mieście powinny przestać twierdzić, że kurczaki to „skrzydełka z kurczaka bez kości”.

27-letni Ander Christensen, którego ojciec, Roy Christensen, jest radnym miasta Lincoln, wystąpił przed organem zarządzającym na publicznym spotkaniu i zachęcił miasto do „bycia liderem społecznym w tym kraju”. „Od niechcenia ignorujemy problem, który wymknął się tak bardzo spod kontroli, nasze dzieci używają nazw i słów, nawet nie rozumiejąc ich prawdziwego znaczenia, traktując rzeczy tak, jakby były normalne” – powiedział Christensen. „Chodzę do miłych rodzinnych restauracji i widzę, jak ludzie mówią to i udają, że wszystko jest w porządku” – powiedział. „Mówię o skrzydełkach z kurczaka bez kości”.

Christensen musiał poczekać, aż ucichnie śmiech, zanim wyjaśnił, że „skrzydełka kurczaka bez kości” składają się z mięsa, które w rzeczywistości nie pochodzi ze skrzydła ptaka. – Bylibyśmy zniesmaczeni, gdyby rzeźnik źle etykietował kawałki mięsa, ale potem udajemy, że pierś kurczaka jest jego skrzydłem? zapytał.

Mężczyzna twierdzi, że problem może nawet wpłynąć na rozwój dzieci. „Nasze dzieci wychowują się w obawie przed przyczepieniem kości do ich mięsa” – powiedział. „Stąd pochodzi mięso. Rośnie na kościach”. Christensen zaproponował kilka możliwych alternatywnych nazw dla „skrzydełek z kurczaka bez kości”.

„Możemy nazwać je polędwiczkami z kurczaka w stylu Buffalo” – powiedział. „Możemy je nazwać „mokre polędwiczki”. Możemy je nazwać „pyskatymi nuggetsami” lub „śmieciem”. „Możemy podjąć te kroki i pokazać że rozumiemy, że żyjemy w kłamstwie zbyt długo i wiemy o tym, ponieważ czujemy to w kościach”.

Namiętna prośba miała po części wywołać rozbawienie, ale Christensen powiedział, że trzyma się przesłania: „Nie chciałbym niczego bardziej niż usunięcie z jadłospisu skrzydełek z kurczaka bez kości” – powiedział w New York Times . “Nie nazywać czegoś czymś, czym nie jest.”

„Oficjalnie sprawa jest rozpatrywana przez Radę Miasta”

Źródło: upi.com | Zdjęcia: LNKTV City/YouTube

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x