Złota maska przeciwko koronawirusowi za jedyne 1,5 miliona dolarów

Izraelska firma jubilerska pracuje nad tym, co według niej będzie najdroższą maską przeciwko koronawirusowi na świecie. Złota, inkrustowana diamentami maską na twarz, której cena wynosi 1,5 miliona dolarów. Maska z 18-karatowego białego złota zostanie ozdobiona 3600 białymi i czarnymi diamentami i na życzenie kupującego wyposażona w najwyższej klasy filtry N99 – powiedział projektant Isaac Levy.

Levy, właściciel firmy Yvel, powiedział, że kupujący ma dwa żądania: ukończenie maski do końca roku i ma być najdroższa na świecie. Ten ostatni warunek, powiedział, „był najłatwiejszy do spełnienia”. Odmówił ujawnienia personaliów kupującego, ale powiedział, że jest chińskim biznesmenem mieszkającym w Stanach Zjednoczonych.

Błyszcząca maska ​​na twarz może być atrakcyjnym sprzętem ochronny, który jest obecnie obowiązkowy w miejscach publicznych w wielu krajach. Ale przy wadze 270 gramów (ponad pół funta) – prawie 100 razy cięższa niż typowa maska ​​chirurgiczna – prawdopodobnie nie będzie to praktyczny dodatek do noszenia.

W wywiadzie w swojej fabryce pod Jerozolimą Levy pokazał kilka kawałków maski pokrytej diamentami. Jedna złota płytka miała otwór na filtr. Pieniądze może nie kupują wszystkiego, ale można kupić bardzo drogą maskę przeciwko COVID-19. Facet chce ją nosić, chodzić i zwracać na siebie uwagę, powinien być z tego zadowolony – powiedział Levy.

Taka ostentacyjna maska ​​może również wkurzać w czasie, gdy miliony ludzi na całym świecie są bez pracy lub cierpią finansowo. Levy powiedział, że chociaż sam jej nie założy, jest wdzięczny za cała sytuacje. Cieszę się, że ta maska ​​dała nam wystarczająco dużo pracy, aby nasi pracownicy mieli pracę w bardzo trudnych czasach, takich jak obecnie – powiedział.

Źródło: huffpost | Zdjęcia: Photo by Mika Baumeister on Unsplash / huffpost

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x