Zanim zjesz trzeba się zważyć

Chińska restauracja przeprosiła za jakiekolwiek niedogodności spowodowane umieszczeniem wagi przy wejściu. Sugeruje klientom zważenie się, aby ustalić, co powinni zamówić.

Restauracja Chuiyan Fried Beef w Changsha w prowincji Hunan powiedział, że proporcje i nowe porcje w menu zostały wprowadzone w odpowiedzi na wezwanie prezydenta Xi Jinpinga do narodu, aby zmniejszyć marnotrawstwo żywności.

Dwie wagi ustawiono przy wejściu do jadłodajni i zachęcano klientów do ważenia się. Instrukcja umieszczona przy wagach zawierała sugestie dotyczące wyboru żywności i wielkości porcji dla mężczyzn i kobiet o różnej wadze. To posunięcie wywołało krytykę w mediach społecznościowych ze strony klientów, którzy uważali, że inicjatywa, opierająca się na wadze jest źródłem wstydu dla klientów.

Restauracja napisała w poście na stronie mikroblogowej Weibo, że „bardzo nam przykro za jakiekolwiek nieprzyjemności spowodowane przez nasz pomysł. Naszym zamiarem było dbanie o to aby nie marnować jedzenia” – czytamy w poście.

Knajpka powiedziała, że ​​ważenie było całkowicie dobrowolne. „Nigdy nie zmuszaliśmy klientów do ważenia się” – mówią.

Tan Yan, prezes sieci Chuiyan Fried Beef, powiedział, że wagi pozostaną na miejscu w lokalizacji Changsha, ale będzie informacja, że klienci nie są w żaden sposób zobowiązani do ich używania. Rozważą  również, czy nie dodać do informacji odnośnie braku obowiązku ważenia, wartości odżywczych produktów z menu.

Źródło: upi.com | Zdjęcia: Photo by i yunmai on Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x