Smażona krewetka staje się gwiazdą mediów społecznościowych

Jeśli kiedykolwiek byłeś w japońskiej restauracji, jedną z pierwszych rzeczy, które przyciągały twoją uwagę, były prawdopodobnie witryna wystawowa wypełniona plastikowymi modelami żywności. Lśniące realizmem próbki pokazujące gościom, co jest dostępne w menu, ułatwiając zamówienie smacznego posiłku, nawet jeśli nie potrafisz mówić ani czytać po japońsku.

W dzisiejszych czasach “plastikowe żywności” stały się popularne same w sobie. Teraz jest nawet plastikowa “próbka jedzenia”, która stała się tak popularna, że ​​ma tysiące obserwujących na Twitterze i Instagramie, a jej nazwa to ebiflife. Ebiflife jest napisane w języku japońskim jako „ebifuraifu”, co łączy „raifu” („ życie ”) z „ebifurai” („ ebi fry ”). Ebi fry dosłownie oznacza „smażoną krewetkę”, bardzo popularne jedzenie w Japonii.

Smażona krewetka stała się hitem w mediach społecznościowych, gdzie udostępnia zdjęcia z codziennego życia w typowym japońskim domu. Jedno z najbardziej przejmujących zdjęć ebiflife można zobaczyć na jej koncie na Instagramie, na którym widać smażoną krewetkę wyglądającą przez okno, z gumowym kołem do pływania wokół talii, z hashtagiem # 海へ行きたい, co oznacza „Chcę iść na plaża / do morza”.

Minął dopiero nieco ponad tydzień, odkąd smażona krewetka założyła swoje konto na Twitterze i ma już ponad 40 000 obserwujących.

To imponujący wyczyn dla małego plastikowego narybku ebi! Aby być na bieżąco z szaleństwami ebiflife, sprawdź krewetkę na Twitterze i Instagramie.


Źródło: Twitter/@ebiflife Instagram/ebiflife  | Zdjęcia: Twitter/@ebiflife Instagram/ebiflife

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x