Problematyczny kolor butów

Amazon usunął reklamę pary butów, która opisywała ich kolor jako „czarnobrązowy” (po angielsku Nigga-Brown). Gigant internetowego handlu detalicznego został wezwany do ocenzurowania rasistowskich obelg w reklamie pary półbutów przez sekretarza wymiaru sprawiedliwości Davida Lammy’ego. Pan Lammy napisał na Twitterze: W dzisiejszych czasach kupowanie brązowych brogsów prowadzi do rasistowskiej mikroagresji. Czy to rok 2020 czy 1720? Proszę Amazon, usuń to.

Poseł Partii Pracy z Tottenhamu podziękował później Amazonowi za usunięcie wpisu, ale skrytykował firmę za zezwolenie na pozostawanie od marca tego roku w Internecie obraźliwych opisów wystawianych przedmiotów. Dodał: Jakie macie systemy służące do przeglądania opisów i niedopuszczania w pierwszej kolejności do umieszczania obraźliwych terminów? To nie pierwszy raz.

Amazon usunął teraz listę po skardze pana Lammy’ego | Zdjęcie: PA, Twitter / @ DavidLammy

Rzecznik Amazon skomentował: Wszyscy sprzedawcy muszą przestrzegać naszych wytycznych dotyczących sprzedaży, a ci, którzy tego nie robią, będą podlegać działaniom, w tym potencjalnemu usunięciu ich konta. Przedmiot nie jest już dostępny,  dzięki tweetowi Lammy’iego  nawołującego do: znacznie przyspieszył usuwanie rasistowskich opisów.  Po tym, jak strona przedmiotu została usunięta, Davida Lammy został zaatakowany na Twitterze za nadużycia rasowe. Konto rzekomo odpowiedzialne za ataki zostało zawieszone dopiero po 13 godzinach. Sam Lammy skomentował to: Ty (Twitter) musisz znacznie szybciej usuwać treści z mową nienawiści. Scotland Yard wszczął dochodzenie i „ocenia treść” tweetów pod zarzutem rasistowskich treści skierowanej do pana Lammy’ego, po tym, jak ktoś nazwał go „małpi chłopiec”. Twitter skomentował całą sytuację: W naszych usługach nie ma miejsca na rasistowskie zachowanie. Mamy zasady, które dotyczą nadużyć i nękania, brutalnych gróźb i nienawistnego zachowania. Jeśli zidentyfikujemy konta, które naruszają którąkolwiek z tych zasad, podejmiemy działania egzekucyjne. To konto zostało zawieszone z powodu naruszenia naszych zasad dotyczących nienawistnego zachowania. Witryna spotkała się ostatnio z ostrą krytyką, ponieważ nie działał wystarczająco szybko po antysemickich tweetach opublikowanych przez artystę grime, Wileya .

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel powiedziała, że ​​Twitter musi podejmować zdecydowane działania przeciwko tego rodzaju podłym treściom, znacznie szybciej. Downing Street był jednym z tych, którzy krytykowali Twittera i Instagram za to, że nie zareagowali wcześniej na wiadomość Wileya, mówiąc, że  ich odpowiedź z zeszłego tygodnia była „niewystarczająca”. W poniedziałek (03.08) lider Partii Pracy, Sir Keir Starmer, powiedział: Platformy mediów społecznościowych muszą szybciej podejmować działania przeciwko nienawiści.

Żrodło: metro.co.uk | Zdjęcie: mirror.co.uk

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x