Pochówek w trumnie z motywem Juicy Fruit

94-letni mężczyzna z Wirginii, zakochany w Juicy Fruit przez całe życie, otrzymał pozwolenie od firmy Marsa Wrigley’a na pomalowanie swojej trumny na paczkę gumy do żucia.

Sammy Oakey, prezes Oakey’s Funeral Service, został poproszony przez przyjaciela Suttie Economy, lat 94, o pochowanie go w trumnie pomalowanej na wzór paczki Juicy Fruit.

Economy, który trzy tygodnie temu trafił do szpitala z powodu choroby serca, jest obecnie leczony w Virginia Veterans Care Clinic, gdzie według doniesień jego stan się poprawia.

Nieletni ludzie pokochali gumę do żucia Wrigley podczas służby w czasie II wojny światowej, kiedy firma wycofała z rynku Juicy Fruit i inne odmiany gumy, aby wystarczyło na dystrybucję wśród członków amerykańskiej armii. Po powrocie Suttie “przywiózł” ze sobą do domu swoją miłość do Juicy Fruit, powiedzieli przyjaciele i rodzina.

„Suttie przychodził tu z wizytą i zawsze przynosił paczki gumy do żucia Juicy Fruit i dawał ją pracownikom, aby się nią cieszyli” – powiedział Oakey w CNN. Robił to w restauracji i gabinetach lekarskich, gdziekolwiek był.

Oakey, który przyjaźni się z rodziną Economy od około 45 lat, powiedział, że zdecydował, że będzie potrzebował pozwolenia firmy Mars Wrigley na wykorzystanie zdjęć Juicy Fruit na trumnie.

Firma początkowo odmówiła, dom pogrzebowy opublikował informacji o wysiłkach na Facebooku. Post stał się wirusowy, a członek społeczeństwa był w stanie uzyskać informacje kontaktowe do Oakey prezesa firmy.

Oakey powiedział, że kilka dni później odebrał telefon od wiceprezesa Marsa Wrigleya, który wyraził zgodę na użycie logo na trumnie. Prezes skontaktował się w następnym tygodniu, aby powiedzieć Oakeyowi, żeby wysłać jakieś Juicy Fruit do rodziny Economy. Rodzina otrzymała 250 paczek gumy Juicy Fruit, powiedział Oakey.

Brat Economy, John, powiedział, że rodzina szuka teraz artysty, który pomalowałby trumnę.

Źródło: upi.com  | Zdjęcia: WSLS 10/YouTube

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x