Emu dostały zakaz wstępu za złe zachowanie

Dwa emu – rodzeństwo Kevin i Carol – ma teraz zakaz wstępu do hotelu w małym miasteczku na rozległym australijskim pustkowiu. Wychowywane przez ratownika zwierząt ptaki są zazwyczaj przyjazne i otwartym na ludzi… ale potem emu nauczył się wchodzić po schodach.

Nowa umiejętność zapewniła ptakom dostęp do pubu hotelu Yaraka w Queensland. W środku powodowały chaos. Wyrywali klientom tosty i frytki. Jeden z ptaków wszedł nawet za bar. Trzeba było reagować. Emu mają zakaz wstępu do tego lokalu za złe zachowanie – mówi teraz znak na schodach prowadzących do hotelowego pubu. Wiadomość prosi wszystkich odwiedzających o zamykanie „bariery przeciw emu” po wejściu.

Założyliśmy blokadę, ale nie jesteśmy do końca pewni, czy są w stanie czytać, czy nie – powiedział współwłaściciel hotelu Gerry Gimblett w wywiadzie dla 10 News First Queensland. – Musieliśmy też postawić poprzeczkę uniemożliwiającą im wejście.

Emu cieszą się popularnością wśród odwiedzających – przekonali się, że pozowanie do zdjęcia często oznacza nagrodę w postaci szybkiej przekąski – powiedziała Gimblett, właścicielka hotelu wraz z mężem Chrisem. Ciekawe jest to, że kiedy ludzie robią tosty w kuchni, pojawia się emu, bierze tost i go zjada, a następnie odchodzi – powiedział Gimblett dla Brisbane Times .

Nie jest się bezpiecznym jeśli będziemy między emu a pożywienie; mają ostry, mocny dziób, a ich długa szyja może zasysać jedzenie jak odkurzacz o dużej mocy – mówi Chris Gimblett w e-mailu do NPR.

Kolejny problem: jeśli emu zostanie wystraszony, duże ptak prawdopodobnie uciekną – szybko. Chris Gimblett mówi, że przestraszone zwierzęta mają tendencję do robienia „sprintu do przodu, pozostawiając za sobą źródło strachu, nie pomaga to ludziom i przedmiotom, które akurat są na trasie ich ”biegu do przodu”.

Pomimo występków ptaków Gimblett powiedziała, że ​​cieszy się, że Kevin i Carol zostali w pobliżu. Bracia przyciągają zarówno mieszkańców, jak i gości. Gimblett powiedział, że do niedawna emu trzymały w ryzach schody wzniesione na tyłach hotelu. Następnie ptaki nauczyły się korzystać z trzech schodów prowadzących na patio pubu.

Nie sądziliśmy, że mogą wchodzić po schodach – powiedziała Leanne Byrne, mieszkanka Yaraki, która wychowała Kevina i Carol w wywiadzie dla ABC.

Gimblett, ma nadzieję, że ptaki nie wymyślą, jak pokonać blokadę wykonaną z liny. W pubie tłok nie jest zwykle problemem. W końcu Yaraka ma mniej niż 20 mieszkańców. Ale jak to często bywa w przypadku dzikich zwierząt, istnieją inne problemy – dosłownie. “Gdyby mieli kontrolę nad swoimi jelitami”, emu byłby mile widziany w środku, powiedział Gimblett w ABC.

Nawet mając problemy za niewłaściwe zachowanie, emu z Yaraki wzbudzają internetowe zainteresowanie wśród wielu ludzi, którzy chcą odwiedzić miasto. Wielu powiedziało również, że są wdzięczni za odrobinę wyrozumiałości dla ptaków.

Źródło: npr.org | Zdjęcia: Leanne Byrne/AP

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x