Najlepsza prefektura w Japonii do osiedlenia się?

Chociaż tętniące życiem metropolie, takie jak Tokio, Osaka, Fukuoka i nie tylko, oferują młodym ludziom karierę i atrakcyjny styl życia, wielu Japończyków myśli inaczej, jeśli chodzi o osiedlenie się.

Drugi rok z rzędu północny region Japonii, Hokkaido, został uznany za najbardziej pożądaną prefekturę do osiedlenia się. 84,9 procent respondentów ankiety “Japońskiej Prefektury SDGs Survey 2020” wybrało śnieżny region jako swoje pierwsze miejsce, a zaraz za nim tropikalną Okinawę, Fukuoka, Ishikawa i Osaka zamykająca pierwszą piątkę.

Hokkaido ma mnóstwo do zaoferowania, jeśli chodzi o jedzenie, podróże, przyrodę. Chociaż istnieje kilka gęsto zaludnionych miast, takich jak Sapporo, największa prefektura Japonii ma do zaoferowania mnóstwo cudów natury.

Ponieważ Hokkaido jest tak rozległe i pada śnieg, będziesz musiał przyzwyczaić się do jazdy samochodem, aby tam przetrwać – to znaczy, chyba że mieszkasz w miejscu takim jak Sapporo, gdzie mają całkiem niezły system transportu publicznego.

Bardziej zaskakujące odkrycia w porównaniu z zeszłorocznymi wynikami były rankingi wschodniego regionu Kanto w Japonii. Prawdopodobnie z powodu rozprzestrzeniania się i reakcji na koronawirusa Tokio spadło o 29 miejsc z 4 na 33 miejsce. Graniczące prefektury Kanagawa, Chiba i Saitama również spadły o co najmniej dziesięć miejsc. Z drugiej strony zmiana ta daje bardziej wiejskim regionom Japonii szansę zaistnienia. Na przykład prefektura Shimane przeskoczyła z 43 miejsca aż na 11 miejsce, a Toyama wykonała podobny wzrost.

Źródło: Livedoor News via Otakomu | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x