Jak się zakochać, według nauki?

Większość z nas chce kiedyś spotkać miłość swojego życia. Wydaje się, że większość czasu spędzamy na szukaniu „tego jedynego” bądź “tej jedynej”, ale nigdy nie jesteśmy do końca pewni, kiedy ich znajdziemy. Zakochanie się nie jest łatwe i zawsze powinno przychodzić naturalnie. Jednak dzięki odrobinie nauki można ten proces przyspieszyć. Nie martw się, nie musisz zaczynać warzenia eliksiru miłosnego. Wystarczy kilka prostych wskazówek, aby cieszyć się długim i zdrowym życiem miłosnym.

Patrz w oczy

Czasami możesz czuć się trochę niezręcznie, patrząc komuś w oczy, ale może to być wszystko, czego potrzebujesz, aby ktoś się w Tobie zakochał. Jasne, może to brzmieć jak coś prosto z romansu, ale różne badania wykazały, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów budowania zdrowego związku. Pary, które spędzały więcej czasu, patrząc sobie w oczy, wykazywały silniejsze uczucia miłości. Wygląda na to, że nadszedł czas, aby odłożyć telefon i zacząć zwracać uwagę na ludzi wokół ciebie.

Słuchaj

Poświęcenie czasu na wysłuchanie potencjalnego partnera może znacznie przyczynić się do pewności, że ​​Twoja miłość daleko zajdzie. W związku nie ma momentów, kiedy słuchanie siebie nawzajem jest  czymś złym, niezależnie od tego, czy próbujesz przyciągnąć czyjąś uwagę, czy jesteś żonaty od dziesięciu lat. Kto nie chce wiedzieć, że ktoś go wysłucha, gdy będzie mieć coś do powiedzenia? To pragnienie sprawia, że ​​milczenie i nadstawianie uszu są tak istotne dla budowania zdrowego partnerstwa.

“Zrób z siebie głupka”

Jest to prawdopodobnie coś, czego większość ludzi stara się unikać. W końcu kto aktywnie chce wprawić się w zakłopotanie, zwłaszcza gdy szuka miłości. Cóż, jak się okazuje, może to być właśnie sposób na przyciąganie ludzi. Badanie przeprowadzone przez Harvard Business School wykazało, że przytłaczająca większość ludzi woli relacje z tymi, którzy byli otwarci na wszystko. Możesz wprawić ich i siebie w zakłopotanie np. ujawniając krępujące historie z przeszłości, ale mogą być one kluczem do długiej i szczęśliwej miłości.

Uporządkuj swoje priorytety

Jeśli spieszysz się, by zabrać swojego potencjalnego partnera do sypialni, spróbuj się trochę wstrzymać. Badanie przeprowadzone na początku 2000 roku wykazało, że korzystniejsze jest powstrzymanie się od tego poziomu intymności, zanim wypowiedziane zostaną magiczne słowa – „Kocham Cię”. Badania wykazały, że gdy te słowa padną przed pójściem do łóżka z kimś, oznacza to, że ​​związek jest znacznie bardziej skłonny do zmniejszenia dystansu, niż gdyby zostało to powiedziane później. Nie oznacza to jednak, że powinieneś spieszyć się z wypowiedzeniem słowa na „K”, ponieważ możesz tym zniechęcić drugą osobę.

Nie chowaj się

Jeśli chcesz, aby ludzie naprawdę się w Tobie zakochali, lepiej trzymać się z daleka od takich rzeczy, jak zbyt mocny makijaż. Wszystko, co ukrywa Twój prawdziwy wygląd, może zwiększyć Twoje szanse na to, że zostaniesz uznana za atrakcyjny, ale nie przez odpowiednie osoby. Nie możesz nosić makijażu przez całą dobę. Co więcej, wygląd jest tylko powierzchowny. Ludzie mogą szybko zmęczyć się partnerem, który spędza zbyt dużo czasu, pracując nad swoim wyglądem, ponieważ pokazuje to, że jest bardziej zainteresowany sobą niż kimkolwiek innym.

Bądź ciepły, a nie zimny

Masz dobry pomysł na pierwszą randkę? Zabierz ją/jego na kawę. Okazuje się, że kiedy czujemy się ciepło fizycznie, nasze zachowanie zmierza w tym samym kierunku. Jeśli chcesz uniknąć chłodnego traktowania potencjalnego partnera, unikaj robienia wszystkiego, co sprawi, że poczuje się za zimno. Czy nauka nie jest dziwna?

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, Twoje szanse na znalezienie miłości powinny dramatycznie wzrosnąć. Nie zdziw się, jednak jeśli zajmie to trochę czasu. W końcu każdy jest inny.

 

Źródła: Lauren Fazack

Zdjęcia: Unsplash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x