Dwulatek z Los Angeles zostaje najmłodszym członkiem Mensy

2-letnia dziewczynka z Los Angeles z wynikiem IQ 146 została najmłodszym członkiem Mensy w Stanach Zjednoczonych.

Rodzice Sukhjit Athwal i Devon Quest powiedzieli, że ich córka, Kashe, lat 2, została przyjęta do Mensy, najstarszego na świecie towarzystwa dla ludzi o wysokim IQ, po zdobyciu 146 punktów na teście IQ – prawie 50 punktów więcej niż średnia 98 punktów w Stanach Zjednoczonych.

Rodzice powiedzieli, że Kashe potrafi czytać całe zdania, policzyć do 100 i zidentyfikować wszystkie 50 stanów. Obecnie uczy się identyfikować elementy układu okresowego według ich symboli i rozpoczęła naukę języka hiszpańskiego.

„Budzi się w sobotę i mówi: „chcę uczyć się pierwiastków” lub „chcę uczyć się Stanów”, my jesteśmy po to, żeby ją wspierać” – powiedział Quest dla KABC-TV.

Rodzice powiedzieli, że nie wywierają presji na dziewczynkę, aby osiągała sukcesy, rodzice twierdzą, że jest pod wieloma względami normalnym dzieckiem.

„Pod koniec dnia jest na “etapie malucha”, normalnym dwulatkiem, z którym prowadzimy negocjacje, sposób w jaki się z nią komunikujemy, musi być inny, ponieważ jest w stanie zrozumieć nieco więcej”- powiedziała Athwal dla KTTV-TV.

Źródło: upi.com | Zdjęcie: FOX 11 Los Angeles

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x