Ryba z głębin w tajemniczy sposób znalazła sie na plaży w Kalifornii

Według doniesień, koszmarna ryba, która zwykle żyje setki metrów pod powierzchnią oceanu, niedawno zostało wyrzucona na brzeg plaży w Kalifornii.

Według The Guardian, ryba głębinowa, znana jako anglerfish [żabnicokształtne], jest raczej nieuchwytna i rzadko widywana poza głębokim oceanem . Ale na początku tego miesiąca nietknięte ciało anglerfish zostało zauważone w Crystal Cove State Park w Orange County w Kalifornii przez plażowicza i rybaka Ben Estesa, donosi The Guardian.

Jak ta ryba dostała się na brzeg, pozostaje tajemnicą. „Zobaczenie anglerfish w stanie nienaruszonym jest bardzo rzadkie i nie wiadomo, w jaki sposób ani dlaczego ryba wylądowała na brzegu” – napisali pracownicy Crystal Cove State Park w poście na swojej stronie na Facebooku.

Dziwaczne stworzenie zwykle żyją na głębokości około 914 metrów. Na całym świecie występuje ponad 200 gatunków anglerfish, a urzędnicy parku ustalili, że w tym przypadku mieli do czynienia z pacific football fish [maszkarowate]

Pysk ryby ma wiele ostrych, spiczastych zębów; a na czubku głowy znajduje się długa, wystająca “łodyga” zakończona bioluminescencyjną żarówką, która jest używana „jako przynęta do zwabienia ofiary w ciemnościach” głębin oceanicznych.

Samice pacific football fish mogą dorastać do 0,6 metra długości, podczas gdy samce mają tylko około 2,54 centymetry długości, powiedzieli przedstawiciele parku. Metoda rozmnażania się ryb jest co najmniej niezwykła. „Samce przyczepiają się do samicy zębami i stają się ‘pasożytami seksualnymi’, ostatecznie łącząc się z samicą i nie pozostaje z nich nic poza jądrami”.

Niezwykły okaz może zostać przeniesiony do Muzeum Historii Naturalnej w Los Angeles, aby stać się częścią kolekcji muzeum, jak informuje The Guardian. Według CNN okaz jest obecnie w posiadaniu urzędników Kalifornijskiego Departamentu Ryb i Przyrody.

Źródło: Rachael Rettner

Fangs and tentacles: rarely seen deep sea fish washes up on California beach

A monstrous-looking fish normally found thousands of feet deep in the ocean washed up on a California beach

Zdjęcie: Crystal Cove State Park

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x