Sneakersy Kanye Westa pobiły rekord świata

Sneakersy Kanye Westa, zostały sprzedane za 1,8 miliona dolarów – jest to nowy rekord świata, ogłosił w poniedziałek (26.04) Sotheby’s.

Sample Nike Air Yeezy z 2008 roku amerykańskiego rapera były prototypami linii opracowanej przez Westa i Marka Smitha dla Nike. Ich istnienie zostało ujawnione podczas występu Westa na rozdaniu nagród Grammy w 2008 roku.

Nabywcą była platforma inwestująca w sneakersy RARES, która zaoferowała najwyższą cenę. RARES jest liderem w zakresie fractional ownership (ułamkowa własność), umożliwiając użytkownikom inwestowanie w sneakersy poprzez kupowanie i sprzedawanie udziałów.

Sprzedaż pobiła aktualny rekord aukcji sneakersów, znacznie przekraczający 560 000 dolarów, które Sotheby’s zdobyło w maju 2020 r. za parę butów Air Jordan 1 z 1985 r., zaprojektowanych i noszonych przez koszykarza Michaela Jordana.

Buty z czarnej skóry, rozmiar 12 zostały wystawione na sprzedaż w Sotheby’s przez nowojorskiego kolekcjonera Ryana Changa.

West zakończył współpracę z Nike w 2013 roku i zaczął współprace z Adidasem – szacunkowa sprzedaż sneakersów Yeezy w 2020 wynosiła 1,7 miliarda dolarów, według Forbesa.

„Naszym celem przy zakupie tak kultowego buta – i kawałka historii – jest zwiększenie dostępności i wzmocnienie społeczności, które zrodziły kulturę sneakersów, narzędziami do uzyskania wolności finansowej dzięki RARES” – powiedział Gerome Sapp, współzałożyciel i dyrektor generalny RARES.

Brahm Wachter, szef Sotheby zajmujący się odzieżą uliczną i nowoczesnymi przedmiotami kolekcjonerskimi, powiedział: „Sprzedaż wiele mówi o spuściźnie Kanyego jako jednego z najbardziej wpływowych projektantów odzieży i sneakersów naszych czasów”.

Źródło: reuters.com | Zdjęcie: reuters

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x