Wokalistka z Kolumbii Brytyjskiej bije rekord najniższej nuty

Piosenkarka z Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie pobiła rekord Guinnessa, kiedy udało jej się zaśpiewać nutę C1 – najniższą nutę C na standardowym fortepianie – i zdobyła tytuł najniższej nuty wokalnej zaśpiewanej przez kobietę.

Joy Chapman z Surrey powiedziała, że ​​zawsze miała szeroki zakres wokalny, co prowadziło do tego, że często śpiewała męskie fragmenty piosenek.

„Ponieważ potrafiłam śpiewać tak nisko, często byłam wykorzystywania do śpiewania męskich fragmentów piosenek. Ale mogę też śpiewać bardzo wysoko” – powiedziała Chapman CBC News.

Chapman powiedziała, że ​​jej siostrzenica zachęciła ją do bicia rekordu świata po odkryciu, że poprzednią najniższą nutą zaśpiewaną przez kobietę była D2, druga najniższa nuta D na fortepianie.

„Rozpoczynam moje skale śpiewu na C2. Więc powiedziała: „śpiewasz dużo niżej, powinieneś spróbować to nagrać”- powiedział Chapman.

Powiedziała, że ​​potrzeba było kilku prób, aby pobić rekord – napotkała kilka problemów, w tym niskoemisyjny mikrofon, który nie wychwytywał jej niskich tonów.

„Wszystko szło nie tak przed ostatnią udaną próbą” – powiedziała Chapman Surrey Now-Leader. „To było śmieszne, liczba rzeczy, które poszły nie tak”.

Chapman opublikowała wideo na YouTube pokazujące moment, w którym pobiła rekord.

Źródło: upi.com | Zdjęcie: Guinness World Records

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x