Brytyjskie sklepy ogrodnicze stoją w obliczu niedoboru krasnali

Sklepy ogrodnicze w Wielkiej Brytanii borykają się z niedoborem krasnali ogrodowych, a eksperci branżowi twierdzą, że częściowo winny jest niedawne zablokowanie kanału sueskiego.

Ian Byrne, zastępca kierownika Highfield Garden World w Whitminster w Gloucestershire, powiedział, że blokady COVID-19 doprowadziły do ​​boomu w sprzedaży krasnali ogrodowych i innych artykułów ogrodniczych.

Powiedział, że zwiększony popyt w połączeniu z niedoborem surowców, który można przypisać niedawnemu zablokowaniu kanału sueskiego przez statek towarowy Ever Given, sprawia, że ​​coraz trudniej jest kupić krasnale ogrodowe.

„Niestety, nie widzieliśmy krasnali od sześciu miesięcy, niestety [są wyprzedane]” – powiedział Byrne The Guardian.

„Surowce stają się problemem i niestety krasnale są ofiarami tego niedoboru. Krasnali wszelkiego rodzaju, z plastiku, kamienia czy betonu, brakuje” – powiedział.

Dane z brytyjskiego Narodowego Urzędu Statystycznego potwierdzają, że sprzedaż w marketach budowlanych i centrach ogrodniczych wzrosła w 2020 roku.

Iain Wylie, dyrektor naczelny brytyjskiego Garden Center Association, powiedział, że niedobory surowców wpłynęły na podaż krasnali, mebli i innych dekoracji ogrodowych.

„Większość centrów ogrodniczych tego nie zauważyła – chociaż [niedobór] dosięgnie wszystkich. W Wyniku locdownu, wszyscy utknęli w domu, a jedyne, co ludzie mogą zrobić, to zajmować się ogrodnictwem” – powiedział.

Inne czynniki również wpłynęły na niedobór. „Nie jesteśmy odporni na utknięcie statku w kanale, problemy z kosztami frachtu z powodu Brexitu czy pandemii” – powiedział.

Źródło: upi.com | Zdjęcie: pixel2013/Pixabay.com

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x