Zaginął największy królik na świecie – prawdopodobnie został skradziony

Jeśli zauważysz, że ktoś spaceruje po środkowej Anglii z 1,2 metrowym królikiem, zadzwoń na policję. Tym królikiem może być Darius – obecny rekordzista z tytułem największego królika na świecie – który zaginął w Worcestershire w zeszły weekend.

„Uważa się, że królik olbrzym kontynentalny [continental giant rabbit ] został skradziony z wybiegu w ogrodzie należącym do właścicieli w nocy w sobotę (z 10 na 11 kwietnia)” – podała lokalna policja West Mercia w oświadczeniu. „Królik jest wyjątkowy, ponieważ ma 1,2 metry długości i został nagrodzony Rekordem Guinnessa za bycie największym królikiem na świecie”.

Dariusowi przyznano tytuł w kwietniu 2010 roku.

Darius to olbrzym kontynentalny [continental giant rabbit], który jest największą rasą królików na Ziemi. Według zoo w Maryland, przeciętny olbrzym kontynentalny może ważyć około 7 kilogramów i mierzyć 0,76 metra długości. Są rasą udomowioną, pierwotnie hodowaną na mięso i futra od co najmniej 300 lat.

Obecnie olbrzymy kontynentalne są w dużej mierze hodowane jako zwierzęta domowe. Annette Edwards, właścicielka Dariusa, nazwała swojego królika „bardzo wyluzowanym” w wywiadzie z 2015 roku , dodając, że gigantyczne króliki są jeszcze łatwiejsze do wychowania niż mniejsze rasy, ponieważ zachowują się „bardziej jak psy” a nie jak króliki.

Edwards oferuje nagrodę w wysokości 1000 funtów brytyjskich za zwrócenie Dariusa.

Źródło: Brandon Specktor

Appeal following theft of award winning rabbit

Meet Giant 4ft Rabbit Darius

Zdjęcie: Getty Images

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x