Domino testuje robota do dostarczania pizzy

Sieć pizzerii Domino’s ogłosiła, że ​​nawiązuje współpracę z firmą zajmującą się pojazdami autonomicznymi, aby zaoferować klientom w Houston bezkontaktową dostawę za pośrednictwem robota.

Domino’s poinformowało, że robot R2, opracowany przez Nuro, będzie dostarczał pizzę klientom z Houston w dzielnicy Woodland Heights, którzy zdecydują się wziąć udział w pilotażowym programie autonomicznej dostawy.

Robot-samochód, który w zeszłym roku uzyskał zezwolenie Departamentu Transportu USA, będzie dostarczał pizze do domów klientów, a klienci otrzymają wiadomości tekstowe z aktualizacjami statusu dostawy i kodem PIN, który należy wpisać na ekranie dotykowym robota, aby otrzymywać zamówienia.

„Nasza firma musi jeszcze wiele dowiedzieć się o autonomicznej dostawie” – powiedział Dennis Maloney, starszy wiceprezes i dyrektor ds. Innowacji Domino w komunikacie prasowym.

„Ten program pozwoli nam lepiej zrozumieć, jak klienci reagują na dostawy, jak wchodzą w interakcję z robotem i jaki ma to wpływ na zamówienia”.

Domino wcześniej eksperymentował z autonomicznym hybrydowym pojazdem dostawczym Ford Fusion w Ann Arbor w stanie Michigan w 2017 roku i dostawą za pośrednictwem drona w Wielkiej Brytanii w 2013 roku.

Źródło: upi.com | Zdjęcie: FOX59 News

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x