Zapieczętowana kopia „Super Mario Bros” sprzedaje się za rekordową cenę 660 000 USD

Dom aukcyjny ogłosił, że zapieczętowana kopię Super Mario Bros na Nintendo Entertainment System sprzedano za 660 000 $ – najwyższą cenę, jaką kiedykolwiek uzyskano za grę wideo.

Heritage Auctions, z siedzibą w Dallas, powiedział, że kopia Super Mario Bros., która została sprzedana w ramach aukcji komiksów i sztuki komiksowej w weekend. Gra była częścią krótkiej serii, która została wyprodukowana w 1986 roku, zanim Nintendo przestawiło się z plastykowych opakowań zabezpieczających na “naklejki zabezpieczająca”

„Ponieważ okno produkcyjne dla tej kopii i innych podobnych było tak krótkie, znalezienie innej kopii z tej samej serii produkcyjnej w podobnym stanie byłoby podobne do szukania pojedynczej kropli wody w oceanie. Nigdy nie mów nigdy, ale jest duża szansa ze nie uda się tego powtórzyć”- powiedziała Valarie McLeckie, dyrektor ds. gier wideo w Heritage Auctions.

Gra wideo została zakupiona jako prezent na Boże Narodzenie w 1986 roku, ale ostatecznie spędziła 35 lat nietknięta w szufladzie biurka.

„Pozostał na dnie mojego biurka przez cały czas od dnia, w którym ja kupiłem” – powiedział sprzedawca, który poprosił o zachowanie anonimowości.

Gra została sprzedana za cenę 660 000 dolarów, co według Heritage jest największą kwotą, jaką kiedykolwiek zapłacono za grę wideo.

„Gdy tylko ta kopia Super Mario Bros. pojawiła się w Heritage, wiedzieliśmy, że rynek uzna ją za równie sensacyjną jak my” – powiedział McLeckie. „Mimo to, sposób przyjęcia tej gry był wyjątkowy, a kwota sprzedaży z pewnością przekroczył nasze oczekiwania. Chociaż przypuszczam, że nie możemy być zbyt zszokowani; kto nie kocha Mario?”

Źródło: upi.com | Zdjęcie: Heritage Auctions

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x