Japońska policja poszukuje mężczyzny który ukradł 1.1 miliona jenów w małych rybkach

Około 2:30 w nocy 26 marca w mieście Nakama w prefekturze Fukuoka mężczyzna “przebił się” przez ogrodzenie jeszcze nie otwartego sklepu, uzbrojony w dwie latarki i nylonową siatkę. Okradł sklep na około 1,1 miliona jenów (9000 USD).

Ale co ukradł? Nic innego jak ryżanki japońskie (Japanese rice fish), znaną również jako „medaka”.

Podobny wyglądem do gupika, ryby te są znane ze swojej wytrzymałości i zdolności do rozmnażania się nawet w najtrudniejszych warunkach. W rzeczywistości ta ryba jest pierwszym znanym kręgowcem, któremu udało się połączyć w pary na orbicie.

Pomijając pozaziemskie eksperymenty erotyczne, ryby te są również idealnymi zwierzętami domowymi, a w zależności od rasy mogą być również sprzedawane po wysokich cenach. W tym przypadku ofiara hodowała ryżanki japońskie, aby 31 marca mógł otworzyć specjalizujący się w nich sklep o nazwie Medaka Ikka lub „House of Medaka” w języku angielskim.

Jednak to, co miało być radosnym rozpoczęciem nowego interesu, stało się niemiłym doświadczeniem, gdy w środku nocy dokonano kradzieży z zbiornika hodowlanego na świeżym powietrzu. Na szczęście kamera bezpieczeństwa uchwyciła bandytę w akcji – udało mu się ukraść 300 ryb w około pięć minut.

Właściciel sklepu był, co zrozumiałe, załamany po tym wydarzeniu powiedział: „Myślę o tym bardziej jako o porwaniu niż kradzieży” – powiedział mediom. „Jestem bardziej smutny niż zły. Ponieważ zostały skradzione w środku nocy, nie mogę już spać w nocy”.

Te ryżanki japońskie są sprzedawane za około 1500 do 5000 jenów (od 13 do 45 dolarów) za sztukę, więc znajomość rynkowej wartości ryby wskazuje raczej na “robotę profesjonalisty”.

Miejmy nadzieję, że sprawiedliwość zostanie wkrótce wymierzona, ponieważ policja obecnie wykorzystuje nagranie z kamery, aby załapać złodzieja

Źródło: FNN Prime Online | Zdjęcie: Wikipedia/Seotaro

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x