Mniej osób w Stanach Zjednoczonych piło kawę podczas pandemii

Mniej osób piło kawę w Stanach Zjednoczonych podczas pandemii w porównaniu z poziomami obserwowanymi przed nią, chociaż napój ten pozostał zdecydowanie najpopularniejszym napojem w kraju, zgodnie z wynikami ogólnokrajowego badania opublikowanego w czwartek (01.04).

Badanie zlecone przez National Coffee Association (NCA) wykazało, że 58% ludzi w USA wypiło co najmniej jedną kawę dzień przed wzięciem udziału ankiecie w styczniu, w porównaniu z 62% rok wcześniej.

Jednak wyniki niekoniecznie wskazują na zmniejszenie ilości kawy konsumowanej w Stanach Zjednoczonych, największym na świecie rynku zbytu, ponieważ wiele osób pracując w domu piło więcej kawy niż normalnie w biurach.

Główni sprzedawcy kawy w USA odnotowali wzrost ogólnych wolumenów sprzedaży podczas pandemii.

Nie jest jasne, czy te wzrosty zrównoważyły ​​spadek konsumpcji poza domem.

Fakt, że kawiarnie nadal funkcjonują z ograniczeniami, może być jedną z przyczyn spadku spożycia kawy.

Badanie pokazuje, że ludzie piją rano tyle samo kawy, co zawsze, ale picie popołudniowe – nawyk często związany z wizytami w kawiarniach – spadło o 4 punkty procentowe.

„Kawa nadal jest niekwestionowanym ulubionym napojem Ameryki, mimo że w tym roku cały kraj znajdował się pod wpływem koronawirusa” – powiedział prezes i dyrektor generalny NCA Bill Murray.

Oczekuje, że konsumpcja wzrośnie w nadchodzących miesiącach, gdy kraj wyjdzie z lockdownu związanego z koronawirusem.

Według badania, ludzie nadal są podzieleni co do tego, kiedy czuliby się komfortowo, wychodząc na kawę – 33% twierdzi, że mogliby wyjść nawet “teraz” i czuli by się komfortowo, a kolejne 31% twierdzi, że poczują się komfortowo, dopiero jak pandemia się skończy.

Źródło: reuters.com | Zdjęcie: reuters

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x