Księżna Kate wydaje album aby upamiętnić pandemię

Kate, księżna Cambridge, wydała w niedzielę (28.03) album ze zdjęciami wykonanymi podczas lockdownu w Wielkiej Brytanii COVID-19, które, jak powiedziała, będą stanowić trwały zapis pandemii.

Kate, która jest żoną księcia Williama, wnuka królowej i drugiej osoby w kolejności do tronu, rozpoczęła projekt z National Portrait Gallery w zeszłym roku, zapraszając ludzi do przesyłania zdjęć zrobionych podczas pierwszej blokady wywołanej przez koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

Jury, w tym Kate, wybrało 100 portretów z ponad 31 000 zgłoszeń,.

„Poprzez „nieruchome stanie” chciałam wykorzystać moc fotografii, aby stworzyć trwały zapis tego, czego wszyscy doświadczyliśmy – aby uchwycić historie poszczególnych osób i udokumentować ważne momenty dla rodzin i społeczności, kiedy przeżywaliśmy pandemię” – napisała Kate we wstępie do albumu.

Album „Hold Still: A Portrait of Our Nation in 2020” będzie dostępna od 7 maja, dokładnie rok po rozpoczęciu projektu. Dochody netto zostaną podzielone między National Portrait Gallery i brytyjską organizację charytatywną Mind zajmującą się zdrowiem psychicznym.

Źródło: reuters.com | Zdjęcie: reuters

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x