Z Japońskich Shinkansen usuwane są wszystkie automaty telefoniczne

Japonia to kraj, w którym stara technologia komunikacyjna długo zanika. Dopiero całkiem niedawno zakończono “usługę pagera” i nie jest niczym niezwykłym, że nowoczesne biura nadal mają faks. Ale nawet w Japonii czas płynie, więc Japan Railways ogłosiło, że usunie automaty telefoniczne ze wszystkich pociągów Shinkansen .

Telefony publiczne na monety były częścią wyposażenia pociągów niemal od samego początku, a linia Tokaido Line Shinkansen otrzymała swój pierwszy automat telefoniczny w pociągu w 1965 roku, zaledwie rok po tym, jak sieć szybkich kolei zaczęła wozić pasażerów. Jednak w czwartek JR East, West, Tokai, Kyushu i Hokkaido, pięć firm, które wspólnie obsługują wiele linii Shinkansen w Japonii, poinformowało, że usunie telefony na początku tego lata.

Jeśli chodzi o powód podano, że prawie każdy dorosły w Japonii, w tym seniorzy, ma teraz swój własny telefon komórkowy, a ponieważ coraz mniej osób korzysta z automatów telefonicznych w pociągach, nie ma sensu ponosić kosztów ich utrzymania. Ponadto renowacja tunelu na linii Yamagata Shinkansen zakończona w 2020 r. wyeliminowała ostatnią główną martwą strefę odbioru sygnału telefonu komórkowego na trasach Shinkansen, co oznacza, że ​​dopóki pasażerowie mają baterię w telefonie, nigdy nie stracą zasięgu.

Koleje japońskie zaczną usuwać automaty telefoniczne Shinkansen w poszczególnych pociągach 7 czerwca i oczekuje, że wszystkie znikną do 30 czerwca.

Źródła: Sankei Photo. @Press | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x