Sześć kotów skonfiskowanych podczas nalotu

Sześć rasowych kotów o wartości tysięcy dolarów skonfiskowano podczas nalotu tajlandzkiej ma handlarzy narkotyków. Zatrzymano zwierzęta pod zarzutem wykorzystywania ich do prania pieniędzy, poinformowała we wtorek (16.03) policja – działacze na rzecz praw zwierząt protestują przeciwko planowi sprzedaży ich na aukcji.

Koty, w tym pięć rasy szkocki zwisłouchy (Scottish Fold) i jeden kot bengalski (Bengal cat), zostały skonfiskowane w poniedziałek (15.03) po nalocie na dom w prowincji Rayong w Tajlandii należący do kobiety podejrzanej o udział w handlu narkotykami.

Kobieta została zidentyfikowana jako jedna z trzech osób zaangażowana w siec dystrybucji narkotyków, władze próbowały aresztować ją od stycznia, podała policja, dodając, że uciekła przed ich przybyciem.

Policja zajęła dom, ziemię, samochód i sześć kotów pod zarzutem, że są to aktywa używane do prania pieniędzy. Policja poinformowała, że ​​jako żywe aktywa koty zostaną wystawione na aukcję publiczną.

„Właściciel (kota) pomagał w operacji handlu narkotykami. Mamy dla niej nakaz aresztowania”- powiedział Reuterowi Pornchai Charoenwong, zastępca komisarza Biura ds. Narkotyków.

„Sześć kotów rasy obcej jest wycenianych na dziesiątki tysięcy bahtów (tysięcy dolarów) i były wykorzystywane do pranie brudnych pieniędzy”.

Pornchai dodał, że jeśli kobieta przedstawi dowód, że nie była zaangażowana w handel narkotykami, koty i inne aktywa zostaną jej zwrócone lub otrzyma zwrot pieniędzy z aukcji.

Sprawa wywołała debatę w mediach społecznościowych w Tajlandii, czy skonfiskowane zwierzęta powinny być wystawiane na aukcje.

Grupy zajmujące się dobrostanem zwierząt wezwały również władze do zawieszenia sprzedaży i przekazania im kotów, aby mogli znaleźć im kochające domy.

„Sklepy zoologiczne będą ustawiać się w kolejce, aby je kupić, ale nie powinno się ich ponownie wprowadzać na rynek. To zwierzęta domowe. To żywe istoty”, powiedział Reuterowi Roger Lohanan, sekretarz generalny Tajskiego Stowarzyszenia Strażników Zwierząt.

„Powinniśmy nadać priorytet dobrostanowi zwierząt, a nie wyściełać kieszenie państwowe [zarabiać na nich]”.

Tajska policja przechwytuje koty „piorące brudne pieniądze” [wideo]

Źródła:reuters.com | Zdjęcia: Photo by Cagdas Demir on Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x