Tajlandia obchodzi Dzień Słonia

Tajlandia zorganizowała w sobotę (13.03) bankiet owocowy dla dziesiątek słoni w starożytnej stolicy Ayutthaya, kontynuując coroczne wydarzenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem zagranicznych turystów w nadziei – organizatorzy mieli nadzieje, że turyści wkrótce wrócą i ożywią kluczową branżę turystyczną.

Dzień Słonia to w Tajlandii święto – słonie uznawane są za źródło narodowej dumy i tożsamości kulturowej, używane do pracy, transportu i triumfów na polach bitewnych.

„My, ludzie zajmujący się słoniami, mamy nadzieję, że rząd (wkrótce) otworzy kraj na zagranicznych turystów, aby mogli oni przynosić dochody, abyśmy mogli zapłacić za karmę dla słoni i rekompensatę dla ich opiekunów” – powiedział Ittipan Kharwlamai, dyrektor generalny Royal Elephant Kraal and Village, obozu dla słoni, położonego na północ od Bangkoku.

„Mamy nadzieję, że turyści pomogą nam i wszystkim 3800 (udomowionym) słoniom przetrwać” – powiedział.

Kraj zależny od turystyki nie zniósł jeszcze zakazu podróżowania nałożonego w kwietniu ubiegłego roku, aby powstrzymać rozprzestrzenianie epidemii.

Druga co do wielkości gospodarka Azji Południowo-Wschodniej doznała największego załamania od ponad dwóch dekad w zeszłym roku, kiedy liczba zagranicznych gości spadła o 83% (w 2019 odwiedziło Tajlandie  prawie 40 milionów ludzi)

Organizacje zajmujące się prawami zwierząt od dawna wzywają “obozy ze słoniami” w Tajlandii do zaprzestania pokazów i przejażdżek turystów na słoniach, uznając, że jest formy znęcania się nad zwierzętami.

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x