Japońscy pracownicy rządowi zostali ukarani za opuszczenie pracy dwie minuty wcześniej

10 marca Rada Edukacji miasta Funabashi w prefekturze Chiba ogłosiła, że ​​ukarała pewną liczbę pracowników za opuszczenie biura dwie minuty wcześniej  Pracownicy tłumaczyli, że wyszli wcześniej, ponieważ chcieli zdążyć wcześniejszy autobus do domu.

Kuratorium Oświaty wykryło 316 przypadków wcześniejszych wyjść w okresie od maja 2019 r. do stycznia 2021 r., w których uczestniczyło siedmiu pracowników. Ustalono, że przywódczynią była 59-letnia kobieta odpowiedzialna za zarządzanie frekwencją, która pracowała jako doradca w Departamencie Kształcenia Ustawicznego.

Kobieta został ukarany za “przejęcie inicjatywy” w oszukiwaniu kart czasowych, które zapisywały godziny wyjść na 17:15, chociaż ona i inni pracownicy wychodzili o 17:13, aby złapać autobus o 17:17.

Inni “przestępcy” to 27-letni dyrektor i kobieta po sześćdziesiątce, oboje zatrudnieni w tym roku podatkowym, którzy otrzymali pisemne upomnienia. Czterech innych pracowników, również zatrudnionych w tym roku podatkowym, otrzymało surowe ostrzeżenia przed wczesnym wychodzeniem.

Przywódczyni została ukarana obniżką pensji o jedną dziesiątą na trzy miesiące. Oczekuje się, że ta obniżka wynagrodzenia zwróci Zarządowi Edukacji około 137 000 jenów (1260 USD) na pokrycie niezgłoszonego urlopu.

Według Kuratorium Oświaty, kiedy zapytano ich, dlaczego wychodzili przed wyznaczoną godziną ukończenia szkoły, personel powiedział, że „chcieliśmy wcześniej wrócić do domu, gdybyśmy się spóźnili się na autobus o 17:17, następny autobus przyjechałby 30 minut później, o 17:47″.

W Japonii często mówi się, że jeśli nie jesteś dziesięć minut przed spotkaniem, to pewnie się spóźnisz, więc często pracownicy przychodzą dziesięć minut wcześniej niż planowany czas rozpoczęcia pracy.

 

Źródła: Sankei News via Jin | Zdjęcia: Photo by Scott Graham on Unsplash

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x