Chile – kokaina i marihuana z podobizną Pablo Escobara

Chilijskie władze poinformowały w piątek (12.03), że skonfiskowały ponad trzy tony kokainy i marihuany zawinięte biały papier ze stemplem z wizerunkiem zmarłego kolumbijskiego króla narkotykowego Pablo Escobara.

Według władz, paczki z dekoracjami Escobara były pierwszymi w Chile, chociaż podobne transporty zostały skonfiskowane przez policję wzdłuż wybrzeża Hondurasu na początku tego roku.

„Organizacje przestępcze zawsze umieszczają pieczęć na (swoim produkcie), coś charakterystycznego dla identyfikowalności, aby zapewnić, że duże przesyłki dotrą do celu” – powiedział Hector Espinosa, dyrektor generalny policji śledczej PDI w Chile.

Przemyt – niezwykle duże jak na Chile – zaowocowało również aresztowaniem sześciu osób, zajęciem; 14 pojazdów, różnej broni, obcych walut i kilku telefonów komórkowych.

Narkotyki skonfiskowano na północnej pustyni Chile w pobliżu Arica, odległego, górzystego regionu, który w coraz większym stopniu staje się szlakiem tranzytowym dla przemytników.

Policja twierdzi, że produkt pochodzi z Boliwii.

Chile jest w dużej mierze na uboczu dla handlarzy narkotyków w regionie, ale kilka niedawnych głośnych przestępstw związanych z narkotykami, które miały miejsce w stolicy kraju, Santiago i na pustyni, postawiło władze tego kraju w stan gotowości.

Escobar, najbardziej znany baron narkotykowy Kolumbii, był szefem niesławnego kartelu Medellin. Zginął podczas operacji policyjnej w 1993 roku.

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: Pablo Escobar

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x