Wykrywanie UFO: samodzielny nadzór nieba jest dostępny

Jeśli jesteś zakłopotany i oszołomiony raportami o niezidentyfikowanych zjawiskach powietrznych (UAP) i możliwych wizytach obcych statków kosmicznych, możesz podjąć działania za pomocą sprzętu do samodzielnego monitorowania nieba.

Biorąc pod uwagę niski koszt i duże możliwości dzisiejszej technologii klasy konsumenckiej, Ty również możesz dokumentować nietypowe wydarzenia.

Wejdź do świata Sky Hub, globalnej sieci inteligentnych czujników zaprojektowanych do przechwytywania cyfrowych sygnatur anomalnych zdarzeń. Ta sieć inteligentnych nadajników z „przetwarzaniem brzegowym [edge processing]” przesyła dane o niezwykłych zjawiskach do chmury Sky Hub.

Siły napędowe wspierające inicjatywę Sky Hub koncentrują się na szybkim wzroście i ewolucji uczenia maszynowego w celu usprawnienia analizy dużych zbiorów danych i rosnącej przystępności sprzętu gotowego na sztuczną inteligencję (AI). Postępy te można wykorzystać do badania trwającego, zaskakującego zachowania UAP i niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO), które rzekomo pojawiają się na niebie.

Praca w toku

Misja Sky Hub jest jasna: podłącz sieć cywilnych czujników, wykorzystuj uczenie maszynowe do katalogowania anomalnych zdarzeń i udostępniaj te dane naukowcom. Sama grupa składa się z oddanych wolontariuszy.

System Sky Hub jest w toku – powiedział Christopher Cogswell, przewodniczący naukowej rady doradczej Sky Hub. Grupa zachęca pojedyncze osoby do przyłączenia się, ale pierwsi użytkownicy powinni być świadomi, że oprogramowanie systemu jest obecnie w wersji alfa, a zmiany są nadal możliwe.

Ostatecznym celem jest zbudowanie i udostępnienie światowej, cyfrowej bazy danych UFO, do której każdy może uzyskać dostęp na podstawie licencji Creative Commons, korzystając z oprogramowania open source Sky Hub.

„Od dawna interesuje mnie, dlaczego niektóre technologie lub koncepcje naukowe są łatwo akceptowane przez społeczeństwo… podczas gdy inne stają się punktami zapalnymi” – powiedział Cogswell. Poszukiwanie UAP / UFO „to nie tylko okazja, aby uczynić z tego coś interesującego, ale także użytecznego” – dodał. „Istnieje wiele raportów o obiektach na niebie, których nie wiemy, jak sklasyfikować, a które moim zdaniem są interesujące i warte zbadania”.

Jednostka Sky Hub składa się z technologii klasy konsumenckiej, połączonej z mikrokomputerem zbudowanym do uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. (Zdjęcie: Sky Hub)

Udział społeczeństwa

Cogswell powiedział, że Sky Hub ma obecnie 12 jednostek operacyjnych. Większość z nich znajduje się w Stanach Zjednoczonych, ale jest ich kilka w Wielkiej Brytanii i jedna w Brazylii. W większości są to jednostki standardowe, wykorzystujące obiektyw typu rybie oko i inny sprzęt. Sugerowane specyfikacje, takie jak mikrokomputer dostosowany do uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, są publikowane w witrynie Sky Hub.

„Nie chcemy biegać, zanim będziemy mogli chodzić” – powiedział Cogswell, ale nowe pomysły są zawsze mile widziane. Koszt montażu jednostki Sky Hub do wdrożenia może wynosić od 600 do 1000 USD. „Nieustannie staramy się znaleźć tańsze alternatywy. Chcemy, aby Sky Hub było dostępne dla ludzi”, powiedział, „a udział społeczeństwa w tym projekcie jest wartościowym celem”.

Do tej pory sprzęt Sky Hub uchwycił meteory, zobrazował Międzynarodową Stację Kosmiczną, a nawet dostrzegł stada ptaków oraz coś, co wyglądało na drona i paralotnię. „Jesteśmy otwarci na ludzi z innych dziedzin, którzy mogą używać Sky Hub” – powiedział Cogswell.

Zagłębiając się w UFO / UAP, „patrzymy na to z poważnej, ale sceptycznej perspektywy” – powiedział Cogswell. „Moim zdaniem dzieje się tu coś interesującego, co warto zbadać. Nie można zaprzeczyć, że są ludzie, którzy wciąż co roku zgłaszają przypadki UFO. Jeśli to wszystko jest fałszywe, to moim zdaniem jest to bardziej interesujące. Jak coś nieprawdziwego stało się takim fenomenem społecznym? “

Sieć inteligentnych urządzeń śledzących pochodzących z nadajników przesyła dane o niezwykłych zjawiskach do chmury Sky Hub. (Zdjęcie: Sky Hub)

Przeszukiwanie całego nieba

„Przez lata było kilka takich projektów, których celem było zarejestrowanie UFO” – powiedział Robert Sheaffer, znany pisarz na ten temat i sceptyk UFO. Powiedział, że istnieje już wiele sieci kamer meteorologicznych w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Na przykład American Meteor Society korzysta z sieci kamer. Ponadto wiele grup astronomicznych i prywatnych obserwatoriów posiada własne kamery do rejestrowania zjawisk meteorologicznych i meteorów, zauważył Sheaffer.

Sheaffer: „Ludzie ustawiający kamery najwyraźniej nie zdają sobie sprawy, że na całym świecie istnieją już rozległe zautomatyzowane sieci kamer. Ale z jakiegoś powodu kamery astronomów nie rejestrują UFO. Ci, którzy ustawiają „kamery UFO”, oszukują samych siebie, myśląc, że zarejestrują obiekty, których inne kamery nie potrafią uchwycić?”

Demonstratorzy technologii?

Fakt: w sierpniu ubiegłego roku Pentagon ogłosił utworzenie grupy zadaniowej UAP w celu uzyskania wglądu w naturę i pochodzenie UFO. Misją grupy zadaniowej jest wykrywanie, analizowanie i katalogowanie UAP, które mogą potencjalnie stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA.

Jeśli chodzi o sytuację UAP, Scott Miller, przewodniczący i profesor inżynierii lotniczej na Wichita State University w Kansas, przedstawia interesujący punkt widzenia.

“Próbowałem śledzić historie UAP. Podejrzewam, że wiele obserwacji jest nadal związanych z tajnymi, niekoniecznie utajnionymi, działaniami samolotów”, powiedział Miller. “Co ciekawe, mocno podejrzewam, że przemysł zbrojeniowy, rozszerzył swoje możliwości na szybkie prototypy pojazdów.”

Pogląd Millera koncentruje się na wykonawcach (potencjalnych kontrahentach), którzy chcą “przyciągnąć” dolary Departamentu Obrony USA (DoD), budując i latając własnymi demonstracyjnymi technologiami. „Prawdopodobnie istnieje wiele pojazdów finansowanych przez organizacje pozarządowe, które latają lub będą latać” – powiedział.

Fajne nowe rzeczy

– Jest kilka obserwacji UAP, które są bardzo interesujące i potencjalnie niezwiązane z nowymi tajnymi samolotami – powiedział Miller. „Należy jednak pamiętać, że gdybyśmy widzieli wczesnego myśliwca Lockheed Have Blue w latach 70, powiedzielibyśmy, że nie ma mowy, żeby to był samolot”.

Miller powiedział, że słynne nagrania UAP marynarki wojennej „Tic Tac” są interesujące i wprawiają w zakłopotanie, ale jest kilka rzeczy, co do których ma watpliwości.

„A konkretnie, dlaczego tylko Marynarka Wojenna widziała Tic Tacs? Uważam, że Siły Powietrzne i Marines latają w tej samej przestrzeni powietrznej” – powiedział. Myślę też, że wszystkie obserwacje Marynarki Wojennej pochodziły z modeli F-18 E / F Super Hornet. Czy jest coś w systemach tych samolotów z serii E / F, co ułatwia namierzanie UAP, na przykład usterki w przetwarzaniu sygnału radarowego itp.?”

Miller podejrzewa, że ​​świat lotnictwa jest na krawędzi. „Mamy potencjał, by projektować, budować i latać nowymi pojazdami w ciągu miesięcy, a nie lat. Samoloty niekoniecznie będą gotowe do produkcji, ale mogą służyć jako demonstratory technologii.

Więcej informacji na temat Sky Hub i poradników dotyczących konstruowania własnego sprzętu do wykrywania / śledzenia można znaleźć na stronie https://skyhub.org/.

Źródła: Leonard David / livescience.com

Zdjęcia: Shutterstock

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x