Zakaz komunikowania się nauczycieli z uczniami w mediach społecznościowych

Wraz z rozpowszechnianiem się smartfonów, większość japońskich nastolatków ma teraz osobiste urządzenie, za pomocą którego mogą łączyć się z resztą świata bez “czujnego oka” ich rodziców, dlatego Rada Edukacji Prefektury Shizuoka spotkała się we wtorek (02.03) aby omówić nowy sposób zapewnienia swoim uczniom bezpieczeństwa w Internecie.

Rada postanowiła ogólnie zakazać nauczycielom komunikowania się z uczniami w mediach społecznościowych w sprawach prywatnych. Wcześniej kodeks postępowania rady dla nauczycieli nie zawierał konkretnej wzmianki o mediach społecznościowych i po prostu zabraniał „nieodpowiednich wypowiedzi i zachowań”. Jednak zgodnie z nową polityką komunikacja na tematy prywatne z uczniami w mediach społecznościowych sama w sobie zostanie oceniona jako niewłaściwe zachowanie i spowoduje wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec nauczyciela .

Nauczyciele nadal będą mogli korzystać z mediów społecznościowych do wysyłania uczniom ogłoszeń dotyczących wydarzeń szkolnych i zajęć sportowych / klubowych, w których nauczyciele pełnią rolę trenerów lub doradców .

Charakter mediów społecznościowych, polubienia lub udostępnienia postów bez dodawania pisemnej wiadomości może wymusić doprecyzowanie tego co rozumie się pod słowem “komunikacja”

Źródła: Kyodo via Livedoor News via Otakomu | Zdjęcia: Pakutaso

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x