Średniowieczny tunel znaleziony podczas przenoszenia słupa elektrycznego

Walijska firma komunalna poinformowała, że ​​pracownicy przesuwając słup elektryczny i dokonali niezwykłego odkrycia – nieznanego wcześniej średniowiecznego tunelu.

Firma Western Power Distribution poinformowała, że członkowie zespołu firmy East Wales pracowali w Tintern, w dolinie Wye, po tym, jak klient zażądał przeniesienia słupa.

Robotnicy odkryli coś, co początkowo uważali za jaskinię.

„Brałem udział w innych wykopaliskach, podczas których odkryliśmy stare studnie i piwnice, których nie było na żadnych planach, ale nic tak ekscytującego i imponującego jak to” – powiedział technik WPD Allyn Gore.

„Dalsze dochodzenie wykazało, że był to tunel wykonany przez człowieka i miał wysokość około 1.2 metra” – powiedział Gore.

Tunel biegnie pod chodnikiem równoległym do Angiddy Brook i zdaje się podążać wzdłuż strumienia.

Gore powiedział, że kierownik wezwał przedstawiciela służby ds. Dziedzictwa historycznego i kulturowego Cawd w Walii.

„Był pod ogromnym wrażeniem samej skali tunelu i zafascynowany jego widokiem. Jego zdaniem może być powiązany z ruinami huty żelaza odkrytymi wcześniej w okolicy” – powiedział Gore.

Ruiny huty żelaza opactwa Tintern, znajdujące się w pobliżu miejsca odkrycia tunelu – pochodzą z 1100 roku.

Gore powiedział, że badania historii tego obszaru nie doprowadziły do ​​znalezienia żadnych wzmianek o tunelu na mapach przeglądowych z XVIII wieku. Powiedział, że nie pojawia się również w żadnych publicznych rejestrach.

WPD poinformowało, że prace nad projektem zostały wstrzymane, podczas gdy archeolodzy Cawd przejęli śledztwo.

„Na razie zasypaliśmy wykop i przywróciliśmy wszystko, planujemy alternatywne miejsce na słup elektryczny. Może minąć lata, zanim dochodzenie zostanie zakończone” – powiedział Gore.

Źródła: upi.com | Zdjęcia: Western Power Distribution

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x