Tokio doświadcza spadku liczby ludności siódmy miesiąc z rzędu

Od siedmiu miesięcy w prefekturze Tokio obserwuje się spadek liczby ludności.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komunikacji ujawniło 25 lutego, że liczba osób, które wyprowadziły się z Tokio (25 483) w styczniu 2021 r., przewyższyła liczbę osób, które się wprowadziły (23 993) o 1490 osób (w tym obcokrajowców), zgodnie z miesięcznym raportem o migracją ludności. Chociaż liczba ta jest mniejsza niż grudniowa różnica wynosząca 4648, ogólna tendencja spadkowa utrzymuje się od lipca 2020 r.

W porównaniu z danymi z raportu o migracji ludności ze stycznia 2020 r. (W pobliżu początku pandemii) liczba osób, które wyprowadziły się z Tokio, wzrosła o 5,7 procent, a liczba osób, które się wprowadziły, spadła o 12,4 procent. W tym samym miesiącu liczba osób, które się wprowadziły, przekroczyła liczbę osób która się wyprowadziła o 3286 osób. Odwrócenie trendu w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy jest najprawdopodobniej przypisywane wyższym wskaźnikom zakażeń COVID-19 i odnowieniu stanu wyjątkowego w Tokio od dnia 7 stycznia tego roku.

Co ciekawe, zeszłego lata odnotowano również, że populacja obcokrajowców w Tokio rosła w znacznie szybszym tempie niż Japończyków. Ciekawie będzie zobaczyć, jak demografia stolicy Japonii nadal się zmienia, gdy COVID-19 znajdzie się pod kontrolą.

Źródła: Kyodo via My Game News Flash | Zdjęcia: Pakutaso

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x