Japoński teatr oferuje nowe wrażenia podczas oglądania

Światła przygasają, jak na początku każdego spektaklu teatralnego, a publiczność pochyla się do przodu, aby spojrzeć przez szczelinę na listy w drzwiach przed nimi, a tancerze zaczynają tańczyć.

Japoński zespół taneczny Moonlight Mobile Theatre wymyślił nowatorski sposób na powrót ludzi na ich awangardowe przedstawienia z zachowaniem dystansu społecznego.

Widzowie siedzą na stołkach w oddzielnych kabinach otaczających scenę, z których każda ma własne drzwi i szczeliny na listy, przez które mogą obserwować tancerzy.

„Celowo stworzyliśmy małe otwory i szczeliny przypominające szczeliny w skrzynkach pocztowych” – powiedział Nobuyoshi Asai, dyrektor artystyczny i choreograf teatru, wyjaśniając, jak ograniczenie pola widzenia pozwala widzom bardziej skupić się na spektaklu. Od grudnia wszystkie 12 przedstawień zostało wyprzedanych.

Chociaż ta reakcja była zachęcająca, tylko 30 osób może być na widowni na każdym spektaklu. Zyski nie pokrywają kosztów przedstawienia, w tym dodatkowych środków bezpieczeństwa, takich jak dezynfekcja obiektu. Dotacje rządowe ledwo pomagają firmie związać koniec z końcem.

Asai podkreśla zalety tego pomysły: „jeśli nie będzie spektakli, artyści stracą okazję do tańca i grania”. „Chcemy zaproponować to jako model, dzięki któremu widzowie wrócą do kin, teatrów.”

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x