Dzika owce uratowane i pozbawione 35-kilogramowego runa

Dzika i schorowana owca znaleziona w lesie w Australii, nazwana przez ratowników Baarack, miała na sobie runo o wadze ponad 35 kilogramów – prawie połowę wagi dorosłego kangura – jak się okazało po pierwszym strzyżeniu od wielu lat .

Według Kyle Behrenda, owca została znaleziona przez członka społeczeństwa, który skontaktował się z Edgar’s Mission Farm Sanctuary w pobliżu Lancefield w stanie Wiktoria, około 60 kilometrów na północ od Melbourne.

„Wygląda na to, że Baarack jest owcą”, powiedział Behrend, „kiedyś miał kolczyk w uszach, ale wyglądało na to, że zostały wyrwany przez grube, matowe runo wokół jego twarzy. „Owce muszą być strzyżone przynajmniej raz w roku, w przeciwnym razie runo będzie nadal rosło i rosło, tak jak tutaj” – powiedział Behrend.

„Chociaż jego kopyta były w świetnym stanie, ogólnie był w złym stanie. Miał niedowagę, a ze względu na wełnę wokół twarzy ledwo widział.

Baarack zamieszkał teraz z innymi uratowanymi owcami w Edgar’s Mission, powiedział Behrend, dodając, że „wszystko to pokazuje, jakimi naprawdę niesamowicie odpornymi i odważnymi zwierzetami są owce i nie da się ich nie kochać, nawet gdybyśmy próbowali.”

Dzikie owce uwolnione od własnej wełny [wideo]

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x