Policja pakistańska i rolki

Policja w największym mieście Pakistanu, Karaczi, szkoli uzbrojoną jednostkę na rolkach w celu ograniczenia kradzieży i nękania/molestowanie na tętniących życiem ulicach, 20-osobowa jednostka przechodzi rygorystyczne szkolenie.

„Czuliśmy, że musimy wymyślić innowacyjne podejście do kontroli przestępczości ulicznej” – powiedział Farrukh Ali, szef jednostki, wyjaśniając, że funkcjonariusze na rolkach mogą łatwiej ścigać złodziei na motocyklach w 20-milionowym mieście.

Ali przyznał, że policja jeżdżąca na rolkach nie może zostać rozmieszczona w wielu częściach Karaczi z powodu złych warunków drogowych, ale powiedział, że funkcjonariusze zostaną rozmieszczeni w miejscach, gdzie często dochodzi do kradzieży i nękania/molestowania.

„To dopiero początek” – powiedziała Aneela Aslam, policjantka w jednostce. „Jazda na rolkach naprawdę przyniesie korzyści. Dzięki temu szkoleniu możemy bardzo szybko przemieszczać się po wąskich uliczkach”

Obawy związane z bezpieczeństwem pojawiły się, gdy początkowe nagrania ze szkolenia jednostki w Karaczi pokazały oficerów noszących “cięższą broń”, ale Ali powiedział, że jednostka będzie używać tylko pistoletów.

Oczekuje się, że policja na rolkach – podążająca śladami podobnych jednostek w Europie i nie tylko – rozpocznie oficjalnie patrolowanie ulic w przyszłym miesiącu.

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x