Bimber powiązany z Al Capone odkryty w lasach Karoliny Południowej

Archeolodzy w Karolinie Północnej odkryli resztki nielegalnej destylarni alkoholu z 1920 która mogły być prowadzone przez jednego z współpracowników Al Capone.

Podczas kopania w zalesionym regionie znanym jako „Hell Hole Swamp” (część Lasu Narodowego Francis Marion w Karolinie Południowej) niedaleko Charlottesville, naukowcy odkryli metalową beczkę, zielony wąż ogrodowy, pustaki i różne kawałki złomu.

Te artefakty są prawdopodobnie pozostałością po nielegalnych destylacjach alkoholu organizowanych przez znanego lokalnego przemytnika i współpracownika Capone o imieniu Benjamin Villeponteaux, powiedziała Katherine Parker, absolwentka University of Tennessee Knoxville, która poprowadziła wyprawę do Hell Hole Swamp.

„Porzucone lub zniszczone destylatory alkoholowe są często interpretowane jako współczesne wysypiska śmieci” – napisała Parker na swojej stronie internetowej. „Jest jednak kilka kluczowych charakterystycznych cech, które można wykorzystać do ich rozróżnienia”.

Archeolodzy i wolontariusze pracujący w Hell Hole Swamp (Zdjęcie: Katherine Parker)

Pustaki są jedną z tych charakterystycznych cech. Parker wezwała historyka architektury, aby przeanalizował rozmiar i materiał pustaków. Stwierdził, że pochodzą z lat dwudziestych XX wieku. Według Parker, pustaki te prawdopodobnie podtrzymywały destylator alkoholowy, w którym setki kilogramów żyta, jęczmienia, cukru i wody znajdowało się nad ogniem który doprowadzał do wrzenia metalowy zbiornik. Oddzielne urządzenie połączone wężem mogłoby odciągać opary alkoholu i ponownie je skraplać.

Ta nowo odkryty nielegalna destylarnia jest jedną z kilku odkrytych w Hell Hole Swamp, które archeolodzy powiązali z Villeponteaux. Według Parker, lokalny przemytnik posiadał nieruchomość w pobliżu lasu i uważa się, że współpracował z Capone i produkował dla niego nielegalny alkohol podczas prohibicji.

Artykuł prasowy z 1926 roku donosił, że Villeponteaux był jednym z trzech mężczyzn zabitych podczas krwawej strzelaniny z rywalizującym gangiem przemytników zwanym rodziną McKnight. Jednak alembiki z Hell Hole Swamp mogły być używane przez wiele lat po śmierci Villeponteaux, a być może nawet po zniesieniu prohibicji w 1933 r. Karolina Południowa opodatkowała legalny alkohol 4 dolary za galon, jest to jeden z najwyższych podatków stanowych w kraju.

Źródła: Brandon Specktor

Booze for Al Capone: archaeologists study SC illegal moonshine sites near Charleston

Francis Marion National Forest (FMNF) Still Sites

Zdjęcia: Katherine Parker

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x