W żołądku ponad 4 metrowego krokodyla znaleziono ludzkie szczątki

Ludzkie szczątki znaleziono w żołądku długiego na 14 stóp (4,2 metra) krokodyla na wyspie na północ od Queensland w Australii. Według lokalnych władz szczątki prawdopodobnie należą do Andrew Hearda, 69-letniego rybaka, który zaginął 11 lutego.

Ostatni raz widziano go tego czwartkowego popołudnia, kiedy opuścił swój jacht na wyspie Hinchinbrook (w pobliżu wybrzeża północno-wschodniej Australii) na małej łódce rybackiej. Kiedy nie wrócił tamtej nocy i przestał odpowiadać przez radio, żona Hearda zadzwoniła na policję.

Jego przewrócona łódka został odkryta wczesnym rankiem w piątek (12 lutego), wykazując uszkodzenia wskazujące na atak krokodyla.

W piątek wieczorem śledczy odkryli w okolicy ludzkie szczątki; Według rządu Queensland następnego dnia znaleźli w pobliżu gigantycznego krokodyla. Władze środowiskowe zabiły krokodyla i rozcięły go, ujawniając więcej ludzkich szczątków w jego wnętrznościach.

„Uważa się, że krokodyl schwytany wczoraj jest zwierzęciem zaangażowanym w znikanie ludzi” – napisała na Twitterze w sobotę (13 lutego) agencja Queensland Environment . „Nasze myśli są z tymi rodzinami w tym trudnym czasie”.

Wybrzeża wokół Queensland są domem dla największego gatunku krokodyla na Ziemi: krokodyla różańcowego ( Crocodylus porosus ). Krokodyle te mogą dorastać do 23 stóp (7 m) długości, choć rzadko przekraczają 16 stóp (5 m). Zamieszkują wody przybrzeżne całego zachodniego Pacyfiku, od południowego wybrzeża Indii po północną Australię. Wiadomo, że atakują ludzi.

Rzeczywiście, dwa dodatkowe ataki krokodyli zostały zgłoszone w Queensland w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Pod koniec stycznia mężczyzna po czterdziestce został ugryziony w głowę podczas pływania w Lake Placid, około 160 kilometrów na północ od wyspy Hinchinbrook. Według doniesień prasowych mężczyzna przeżył i odniósł drobne obrażenia po tym, jak otworzył szczęki krokodyla rękami.

Kilka dni później 22-letni mężczyzna został zaatakowany przez 3,6 metrowego krokodyla podczas pływania w pobliżu najbardziej wysuniętego na północ krańca Australii. Przeżył ale odniósł obrażenia dłoni – krokodyla został następnie uśpiony.

Źródła: Brandon Specktor

Authorities confirm human remains found inside crocodile believed to be missing fisherman Andrew Heard

Saltwater crocodile

Human Remains Inside Giant Crocodile Thought to be Australian Fisherman

Zdjęcia: Getty Images

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x