Larry obchodzi 10 rocznice służby dla brytyjskiego premiera

Larry [the Downing Street Cat], kot zatrudniony, by chronić biuro i rezydencję brytyjskiego premiera przed myszami, świętuje 10 lat pracy.

Kot, znany jako Chief Mouser to the Cabinet Office, patroluje wewnątrz i na zewnątrz Downing Street 10, siedzibę brytyjskiego rządu i oficjalną rezydencję premiera, przez 10 lat [oficjalna rocznica przypadała w poniedziałek 15.02)

Larry został adoptowany z Domu Psów i Kotów Battersea w Londynie 10 lat temu i służył trzem różnym premierom: Davida Cameron, Theresy May i Borisa Johnsoa.

Kot został adoptowany po zauważeniu dużego czarnego szczura w pobliżu gabinetu rządu podczas transmisji telewizyjnej na żywo.

Larry był pierwszym kotem, który otrzymał tytuł „Chief Mouser” od czasu przejścia na emeryturę jego poprzednika, kota o imieniu Humphrey w 1997 roku.

Rocznica Larry’ego przypada zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Palmerson, Chief Mouser brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przeszedł na emeryturę w sierpniu 2020 r., po tym, jak od 2016 r. był zatrudniony do polowania na gryzonie.

Źródła: upi.com | Zdjęcia: Hugo Philpott/UPI | License Photo

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x