Mężczyzna z 1925 parami spinek do mankietów zdobywa rekord Guinnessa

Mężczyzna z Ontario z kolekcją 1925 unikalnych par spinki do mankietów jest uznawany za rekordzistę świata Guinnessa po dwóch latach pracy nad weryfikacją jego osiągnięcia.

Carl Moulton, pastor Faith Wesleyan Church w Orangeville, powiedział, że otrzymał swój certyfikat za posiadanie największej na świecie kolekcji spinek do mankietów w tym tygodniu, dwa lata po tym, jak początkowo złożył wniosek o rekord.

Moulton powiedział, że ubieganie się o rekord okazało się bardziej złożonym procesem, niż się spodziewał.

„To coś więcej niż wysłanie listu i kilku zdjęć. Musiałem poprosić jubilera, żeby przyszedł i policzył je wszystkie, a burmistrz miasta przyszedł i policzył i podpisał, że liczył. Najtrudniejsze było to, że musiałem podać pisemny opis każdej spinki do mankietu ”- powiedział Moulton dla CHVM-FM.

Powiedział, że zbiera spinki do mankietów od kilku lat.

„Zacząłem zbierać spinki do mankietów około siedem lat temu. Moja córka pewnego dnia wyszukała w Google największą kolekcję na świecie i powiedziała: „Tato, nie jesteś tak daleko od bycia rekordzistą świata ”, więc pomyślałem, że spróbuje pobić rekord.

Pastor powiedział, że uważa, że ​​jego kolekcja jest już kompletna.

„Prawdopodobnie mam teraz blisko 3000, ponieważ kupiłem czyjąś kolekcję spinek w październiku, która wynosiła 550 spinek. Ale teraz, gdy dostałem certyfikat, skończyłem” – powiedział.

Źródła: upi.com | Zdjęcia: Guinness World Records

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x