Masowe śluby na słoniach w Tajlandi

Pięćdziesiąt dziewięć par w Tajlandii pobrało się siedząc na słoniach w niedzielę (14.02) podczas corocznej walentynkowej ceremonii masowych ślubów w ogrodzie botanicznym w prowincji na wschód od Bangkoku.

Tancerze i zespół poprowadzili procesję słoni i par, a miejscowy urzędnik, również na słoniu, nadzorował podpisanie umowy małżeńskiej.

„Od dawna planowałem, że jeśli pewnego dnia podpiszę akt małżeństwa, to musi być niezwykłe wydarzenie” – powiedział pan młody Patiphat Panthanon, lat 26, siedzący obok swojej 23-letniej żony.

Ślub na słoniach to coroczne wydarzenie w tropikalnym ogrodzie Nong Nooch w prowincji Chonburi, które zwykle przyciąga do stu par. Ale w tym roku z powodu pandemii koronawirusa liczba par spadła.

Kampon Tansacha, prezes Ogrodu Tropikalnego Nong Nooch, powiedział, że ze względu na rygorystyczne protokoły kontrolne dla odwiedzających, ludzie czuli się bezpieczniej i zaczynają na nowo odwiedzać park botaniczny, który odtwarza krajobrazy z całego świata.

Tajlandia, kraj zależny od turystyki nie zniósł jeszcze zakazu podróżowania nałożonego w kwietniu ubiegłego roku, aby powstrzymać wybuch epidemii.

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x