Matematyka COVID: cały wirus zmieściłby się w puszce po coli

Wszystkie wirusy wywołujące COVID krążące obecnie na świecie mogą z łatwością zmieścić się w jednej puszce po coli, zgodnie z obliczeniami brytyjskiego matematyka, którego suma ujawnia, jak duże zniszczenia powodują maleńkie cząsteczki wirusa.

Korzystając z globalnych wskaźników nowych zakażeń pandemią, w połączeniu z szacunkami, Kit Yates, ekspert matematyki z Bath University, stwierdził, że na świecie jest około dwóch bilionów – lub dwóch miliardów – cząstek wirusa SARS-CoV-2.

Szczegółowo opisując kroki w swoich obliczeniach, Yates powiedział, że użył średnicy SARS-CoV-2 – średnio około 100 nanometrów lub 100 miliardowych części metra – a następnie obliczył objętość sferycznego wirusa.

Powiedział, że nawet biorąc pod uwagę wystające białka koronawirusa [białko s / białko kolczaste] i fakt, że kuliste cząstki pozostawiają luki, gdy są ułożone razem, to nadal całość mieści się w pojedynczej puszce coli o pojemności 330 mililitrów (ml).

„To zdumiewające, że wszystkie kłopoty, zakłócenia, trudności i utrata życia, które nastąpiły w ciągu ostatniego roku, mogą zmieścić się w puszcze coli” – powiedział Yates w oświadczeniu.

Do tej pory w pandemii COVID-19 zginęło ponad 2,34 miliona ludzi, a na całym świecie odnotowano prawie 107 milionów potwierdzonych przypadków.

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x