Przemytniczka kaktusów przywiązała rośliny do swojego ciała

Urzędnicy ds. Bezpieczeństwa biologicznego w Nowej Zelandii poinformowali, że kobieta przyłapana na próbie przemycenia ponad 1000 sukulentów i zagrożonych wyginięciem kaktusów do kraju została skazana na 100 godzin prac społecznych.

Ministerstwo Primary Industries poinformowało ze Wenqing Li, 38, z Auckland, został oskarżony o próbę przemytu kaktusów i sukulentów do Nowej Zelandii z Chin.

Ministerstwo podało, że Li po raz pierwszy została złapana na międzynarodowym lotnisko w Auckland gdy wracała z podróży z Chin w marcu 2019 r. Miała 947 rośliny ukryte w pończochach i przywiązane do jej ciała. Uciekła do łazienki, kiedy zwróciła na siebie uwagę psa policyjnego i próbowała pozbyć się przedmiotów, które obejmowały osiem zagrożonych gatunków i były warte około 7200 dolarów.

Władze odzyskały z łazienki „dużą ilość” materiałów roślinnych.

Ministerstwo podało, że Li ponownie została złapana wracając z Chin w kwietniu 2019 r. Miała 142 nasiona ukryte w obudowach iPadów, a także ponad 200 ozdób ogrodowych i doniczki, które z kolei zawierały co najmniej jednego ślimaka i kawałki łodygi paproci drzewiastej.

Urzędnicy powiedzieli, że Li, który zajmuje się handlem kaktusami i innymi roślinami na stronie TradeMe, naraża “bezpieczeństwo biologiczne Nowej Zelandii na ryzyko”, sprowadzając do kraju obce i potencjalnie inwazyjne rośliny.

Li został skazany na 100 godzin pracy społecznej i 12 miesięcy „intensywnego nadzoru”.

Źródło: upi.com | Zdjęcie: Ministry for Primary Industries

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x