Policja przechwytuje 60 milionów dolarów w bitcoinach ale nie ma hasła

Niemieccy prokuratorzy skonfiskowali ponad 50 milionów euro (60 milionów dolarów) w bitcoinach od oszusta. Jest tylko jeden problem: nie mogą odblokować pieniędzy, ponieważ nie poda im hasła.

Mężczyzna został skazany na karę więzienia i od tego czasu odsiaduje wyrok, zachowując milczenie przez cały czas, podczas gdy policja wielokrotnie próbowała złamać hasło, aby uzyskać dostęp do ponad 1700 bitcoinów, poinformował prokurator w bawarskim mieście Kempten.

„Zapytaliśmy go, ale nic nie powiedział” – powiedział agencji Reuters prokurator Sebastian Murer. „Może on nie wie”.

Bitcoin jest przechowywany w oprogramowaniu zwanym portfelem cyfrowym, który jest zabezpieczony za pomocą szyfrowania. Hasło jest używane jako klucz odszyfrujący, aby otworzyć portfel i uzyskać dostęp do bitcoin. W przypadku utraty hasła użytkownik nie może otworzyć portfela.

Oszust został skazany na ponad dwa lata więzienia za potajemne instalowanie oprogramowania na innych komputerach w celu wykorzystania ich mocy do „wydobywania” bitcoinów.

Kiedy trafił za kratki, jego bitcoiny byłaby warte ułamek obecnej wartości. Cena bitcoina wzrosła w ciągu ostatniego roku, osiągając rekordowy poziom 42 000 USD w styczniu. Według strony Coindesk z kryptowalutą i blockchainem, w piątek (05.02) 1 bitcoin kosztował 37 577 USD.

Źródło: reuters.com | Zdjęcie: reuters

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x