Mężczyzna aresztowany za sprzedaż zmodyfikowanych Pokémonów graczom Sword and Shield

W tym tygodniu policja w prefekturze Aichi aresztowała 23-letniego mieszkańca Nagoi. Przez około rok mężczyzna prowadził działania podczas których chwytał zwierzęta, majstrował przy ich, aby zmienić ich wygląd i możliwości fizyczne, a następnie sprzedawał je i dostarczał klientom, którzy prosili o takie stworzenia.

Może to brzmieć jak nikczemny plan kombinacji kłusownika i szalonego naukowca, ale w rzeczywistości był to plan zarabiania pieniędzy Kazukiego Kawamatsu, 23-letniego hakera Nintendo Switch. Po zmodyfikowaniu swojego Switcha, aby umożliwić mu podłączenie go do komputera i zmianę danych gry, zaczął sprzedawać własne Pokémony do użytku w Pokémon Sword and Shield, umożliwiając klientom wybór koloru i statystyk pokemonów, a nawet dodawanie – zdolności bojowych, których gatunek nie był w stanie uzyskać podczas normalnej rozgrywki.

Kawamatsu oferował swoje usługi online, publikując na stronie internetowej poświęconej wymianie pieniędzy na przedmioty do gier wideo, często po cenie 500 jenów (4,80 USD) za Pokémona i znalazł wystarczającą liczbę klientów aby zarobić około 1,15 miliona jenów (11 110 USD) do listopada ubiegłego roku. Jednak jego “laboratorium Pokémon” zostało zamknięte po jego aresztowaniu w czwartek (04.02). Postawiono mu zarzuty naruszenia japońskiego prawa o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji, Kawamatsu przyznał się do zarzutów.

Źródło: NHK News Web , The Sankei News , Mainichi Shimbun , Yahoo! Japan News / CBC TV | Zdjęcie: Pokémon USA, 4 Kids Entertainment

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x